Українці вже витратили понад 700 мільйонів гривень за програмою “єПідтримка”

9:06
Автор: Vежа
Become a Patron!

Українцям виплатили майже 6 мільярдів гривень за програмою “єПідтримка”. Більше 700 мільйонів гривень з отриманих коштів громадяни вже витратили.

Про це повідомили на “Урядовому порталі”. Крім цього там повідомили, що за перші два тижні роботи програми “єПідтримка”  заявки в “Дії” на отримання 1000 грн подали понад 6,2 мільйона українців.

– Замість прямих дотацій ми обрали механізм стимулювання попиту у тих секторах економіки, що найбільше постраждали від карантинних обмежень. Йдеться про креативні індустрії, спорт, книговидавництво, пасажирські перевезення тощо. Саме в цих сферах українці можуть витратити і уже витрачають нараховані кошти. І найбільшим попитом зараз користується придбання книжок, квитків у кінотеатри та залізничних квитків, – уточнила Юлія Свириденко, Перша віце-прем’єр-міністерка України – Міністерка економіки.

Зокрема, за видами витрат найпопулярнішими стали:

– книжкові магазини – 250 млн грн;
– кінотеатри – 210 млн грн;
– залізничні та авіа пасажирські перевезення – 90 млн грн;
– театри, концерти та розважальні послуги – 87 млн грн;
– спорт – 59 млн грн.

Про програму “єПідтримка”

На “Урядовому порталі” нагадують, що ініційована Президентом України програма “єПідтримка” спрямована на стимулювання людей до вакцинації від COVID-19 та підтримку секторів економіки, що найбільше постраждали від карантинних обмежень. Це сфери культури, спорту, пасажирських перевезень. Але з другої половини січня 2022 року програму мають розширити – українці, старші за 60 років, зможуть витратити кошти за програмою на придбання ліків.

Відповідно до умов програми 1000 грн можуть отримати всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Кошти надаються на 4 місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн (шляхом безготівкового розрахунку через термінал компанії).

Повідомляється, що програма триватиме рік – до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі, отримання коштів відбуватиметься через додаток «Дія». Це – найшвидший і найпростіший спосіб. На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі. Механіка, яким саме чином відбуватимуться виплати, нині розробляється. Також на другому етапі розглядається можливість видачі фізичних банківських карток.

Ілюстративне фото – content.fortune.com

Читайте також: “Потужний інструмент, щоб розслабитися”: вінничани про книги та відвідування бібліотек

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.