Український інститут культурної спадщини розробляє для Вінниці історико-архітектурний план міста

14:59
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Український державний інститут культурної спадщини на замовлення міської ради розробляє історико-архітектурний план міста Вінниці. На його основі будуть проводити дослідження культурного шару, в тому числі й підземель.

Про це 3 липня під час брифінгу повідомив вінницький міський голова Сергій Моргунов, відповідаючи на запитання про “підземні ходи під центром міста”. Він зазначив, що “ми повинні зберегти культурно-історичну спадщину у межах нашої громади, але повинні робити це професійно та науково, без популізму”, і що відповідні спеціалісти вже займаються цим питанням.

Минулого року ми запустили процес розробки такого комплексного алгоритму, – зазначив Сергій Моргунов. – Зараз Український державний інститут культурної спадщини на замовлення міської ради вже розробляє історико-архітектурний план міста Вінниці. Це фактично стратегія, на основі якої будуть відбуватися усі наступні кроки з дослідження культурного шару. І це стосується не тільки питання підземель, тому що Вінниця належить до списку історичних міст, і тут є багато будівель та в цілому історичних місць, на які потрібно звертати увагу. Розраховуємо, що Міністерство культури затвердить готовий план уже цієї осені.

Крім цього, зі слів мера, Вінницький обласний краєзнавчий музей працює над археологічним атласом, а Департамент архітектури та містобудування розробить програму археологічних розкопок на наступні п’ять років. Сергій Моргунов зазначив, що в бюджеті на підготовку цієї документації передбачили майже 1 мільйон гривень.

Таким чином ми вийдемо на комплексне розуміння того, де і що потрібно “копати”, які об’єкти культурного шару слід досліджувати у першу чергу і який ресурс потрібно закладати у бюджеті, адже це досить не малий ресурс, – зазначив міський голова. – Одна справа знайти “родзинку” для міста Вінниці, важливу історичну спадщину, в тому числі й під землею, інше – просто старий підвал старої будівлі, і вже говорити про те, що це становить собою якусь цінність, і вкладати туди мільйони гривень. Тому ми повинні виважено діяти в цьому напрямку, так, як це робиться у цивілізованих європейських країнах.

Фото – з архіву Vежі

Читайте також: Таємниці вінницьких підземель: 300 років тому тут їздили карети

Читайте також: “Нам треба рятувати справжні підземні ходи, а не підвали”: історики та чиновники пояснили “сенсаційну знахідку” на Монастирській. ФОТО

Читайте також: Як у центрі Вінниці знайшли древнє підземелля. ВІДЕО

Читайте також: “Місто ідей”: у Вінниці представили “посібник з використання стилю міста”. ГРАФІКА

Читайте також: Рештки давньої величі та “наскельний живопис”: що всередині будинку Фігмана та Хасіна в центрі Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.