Українські військові знищили російський корабель «сєрґєй котов». ВІДЕО

10:58
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Українські військові цієї ночі знищили російський корабель «сєрґєй котов». Вогневе ураження «котова» відбулось у територіальних водах України неподалік Керченської протоки.

Як повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України, у ніч з 4 на 5 березня 2024 року спецпідрозділ ГУР МО України «Group 13» атакував патрульний корабель чорноморського флоту рф «cєрґєй котов».

Внаслідок удару морськими дронами «Magura V5» російський корабель проекту 22160 «сєрґєй котов» зазнав пошкоджень корми, правого та лівого бортів.

Відео знищення патрульного корабля чф рф:

Місія відбулась у співпраці з Військово-Морськими Силами ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України.

Як зазначає «Суспільне», представник ГУР Андрій Юсов повідомив, що серед екіпажу потопленого «cєрґєя котова» є загиблі та поранені, частина екіпажу змогла евакуюватись, тому точна інформація уточнюється. Як цитує Юсова видання, на сухопутну територію викликали щонайменше 10 швидких.

Що відомо про корабель

Як розповів в етері Радіо Свобода (проєкт Свобода. Ранок) Андрій Юсов, корабель «cєрґєй котов» прикметний тим, що він разом із крейсером «Москва» брав участь в атаці на острів Зміїний.

За даними Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, ПКР «cєрґєй котов» був найновішим з уражених кораблів ворога, його включили до складу флоту лише влітку 2022 року.

Патрульні кораблі проєкту 22160, до яких належав «сергей котов», є носіями крилатих ракет «Калібр». Ними росія систематично тероризує мирні міста України.

У складі ворожого флоту було лише 4 патрульні кораблі проєкту 22160 («сергей котов» – найновіший з них). Ще один корабель цього проєкту «павел державин» – на ремонті після атаки українськими морськими дронами у жовтні 2023 року.

Вартість потопленого корабля «cєрґєй котов» становить близько 65 мільйонів доларів.

Фото та відео – ГУР МО та з сайту «Радіо Собода»