Українська історія митця: у Вінниці відбудеться ексклюзивний показ фільму “Малевич”

9:36
Автор: Vежа

Документальний повнометражний фільм «Малевич» про художника Казимира Малевича покажуть 21 березня о 17.30 в кінотеатрі «Родина». Показ буде єдиним у Вінниці та відбудеться за участі менеджерки фільму Марини Рябець.

Фільм приурочений до 140 років з дня народження Казимира Малевича та розповідає українську історію митця.

«Малевич» створювався у міжнародній копродукції між українською компанією Fresh Production Group (продюсери Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген та Ольга Захарови) та італійською Pilgrim Film (продюсери Андреа Маньяні, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Кіара Барбо), і за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії. Режисером фільму виступив Володимир Луцький, за участі Ігоря Малахова.

– Стрічка концентрує увагу глядача на українській частині творчості митця, до цього мало вивченій. Головна мета творців полягала у дослідженні українського походження художника. Саме під час зйомок було встановлено точне місце народження Казимира Малевича у Києві, – йдеться в повідомленні Держкіно.

А в Лос-Анджелесі, в інституті Центру Ґетті, куди приїхала сценаристка фільму, історикиня і дослідниця творчості Малевича Тетяна Філевська, продемонстрували кольорові оригінали розкадрувань сценарію, який художник планував екранізувати разом зі своїм колегою, режисером-авангардистом Гансом Ріхтером». Фільм «Малевич» розповідає про маловідому сторінку творчості Малевича – його задум зняти авангардне кіно про взаємодію кольорів і фігур. Cтрічка «Малевич» є першою спробою познайомити широкий загал із цим задумом художника.

У фільмі брали участь експерти з України, Нідерландів, Франції, Польщі, Білорусі, кожний з яких розказує про певну частину життя і творчості художника.

Як повідомляє ВВС Україна, у фільмі розповідається, який вплив мало на Малевича українське народне мистецтво, і як він переніс його у свою творчість, як художник захоплювався українською вишивкою і плетінням мережив, як вишивав сам і пробував розмальовувати печі.

Фото: ВВС