У віночках, вишитих сукнях і сорочках: вінничани долучилися до Всесвітнього дня вишиванки. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:51
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 20 травня, відзначають Всесвітній день вишиванки. Це свято не є офіційним, воно не прив’язане до жодного державного чи релігійного, а відтак долучитися до нього може кожен охочий, одягнувши  вишиванку.

Вінничани не стали винятком, і сьогодні на вулицях міста можна було побачити багато людей у святковому вишитому вбранні. Дорослі й діти, чоловіки та жінки, сім’ї та друзі йшли у справах, гуляли, зустрічалися з друзями, відпочивали – займалися звичними речами, але вбрані у красивий вишитий одяг.

Наша Марина Сербінович також прогулялася містом і зробила чудові фото тих, хто одягнув сьогодні вишиванку й долучився до цього свята.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. Воно відносно молоде, адже відзначати його почали у 2006 році. Ініціатором стала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Дівчина запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Того року цю ініціативу підтримали декілька студентів та викладачів, одягнувшись відповідно.
_
Нині ж це свято набуло міжнародних масштабів і український традиційний одяг одягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу. Метою Дня вишиванки є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій (джерело – unian.ua).

Фото Марини Сербінович

Читайте також: Родова броня: вінничани про свої вишиванки, які носять не лише на свята

Читайте також: «В Україні ніколи не було «вишиванок»: як створити справжню вишиту сорочку і чому це неможливо з українських матеріалів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.