У “Вінницяобленерго” розробили графіки обмеження та зниження споживання електроенергії

15:20
Автор: Vежа
Become a Patron!

“Вінницяобленерго” розробило дію графіків обмеження та зниження споживання електроенергії задля запобігання порушення режиму роботи об’єднаної енергосистеми України та недопущення системних аварій. Вони запроваджуватимуться в разі дефіциту генеруючої потужності, недопустимого перевантаження енергетичного устаткування, аварій в мережах операторів системи передачі та вводитимуться в дію згідно з розпорядженнями Міністерства енергетики України.

Як повідомляє “Вінницяобленерго”, на етапі підготовки роботи електромереж до осінньо-зимового періоду 2023-2024 років враховували досвід минулих осені-зими 2022-2023 років – період, коли запроваджували графік аварійного відключення споживачів (ГАВ), спеціальний графік аварійних відключень (СГАВ) та графік погодинних відключень (ГПВ).

В разі застосування ГАВ, ГПВ чи СГАВ відповідними підрозділами Товариства вже розроблено спеціальну програму. Вона передбачає справедливий недискримінаційний підхід щодо знеструмлення споживачів під час застосування обмежень електроенергії, з більш зручним і оптимальним розподілом завдання з обсягу застосування ГПВ по структурних одиницях
АТ “Вінницяобленерго”.

Щодо тривалості знеструмлення споживачів по ГПВ, то їх періодичність може коливатись від 2-х до 4-х годин з подачею електроенергії від 4-х до 2-х годин відповідно.

За попереднім повідомленням компанії, всі ці графіки погоджені з Міністерством енергетики України, Вінницькою обласною державною адміністрацією, Держенергонаглядом. Як зазначається в дописі, ГАВ (графіки аварійних відключень) складаються з десяти черг та повинні складати не менше 25 % від споживання кожного оператора системи розподілу (ОСР, на Вінниччині – це АТ “Вінницяобленерго”).

ГАВ застосовуються у випадку:

– несподіваного виникнення аварійного дефіциту потужності та зниження частоти електричного струму нижче рівня 49,6 Гц;
– порушення режимів граничних перетоків або недопустимого перевантаження устаткування, зниження рівня напруги в контрольних точках;
– необхідності запобігання порушенням граничнодопустимих режимів роботи гідроелектростанцій та водосховищ України.

 

– Рішення та Команду на застосування ГАВ дає НЕК “Укренерго”, а фізично відключає споживачів оперативний персонал “Вінницяобленерго” (відключає лінії 10 кВ) і повинен це зробити протягом 15 хвилин після отримання команди від системного оператора (НЕК “Укренерго”). В іншому випадку, за умов недостатньої ефективності введених ГАВ, застосовується спеціальний графік аварійних відключень (СГАВ), який розподіляється на три рівномірні черги і складає вже 50 % від споживання ОСР. Це “жорсткий” захід, він не вибірковий. Якщо застосування ГАВ передбачає можливість уникнути відключення критичної інфраструктури, то СГАВ цього не передбачає. Відключення відбуваються з центрів живлення протягом 3-х хвилин. Фізично відключає споживачів оперативний персонал НЕК “Укренерго” (відключає лінії 150, 110, 35 кВ з магістральних підстанцій). Введення в дію СГАВ здійснюється за командою НЕК “Укренерго”. Команди на застосування ГАВ та СГАВ виконуються без попередження споживачів та місцевих органів виконавчої влади. Графіки погодинних відключень (ГПВ) застосовуються коли є певний час для підготовки до проведення відключень. ГПВ складають в обсягах до 100 %, але не менше ніж 75 %, від споживання кожного ОСР. Рішення про застосування ГПВ приймає НЕК “Укренерго” за погодженням з Міненерго. ГПВ застосовуються з метою дотримання доведених НЕК “Укренерго” граничних величин споживання електричної потужності, тобто коли електроенергії, яка генерується в Україні на електростанціях не може вистачити на всіх споживачів. У випадку застосування ГПВ, АТ “Вінницяобленерго” оприлюднює на своєму веб-сайті періодичність, причини та тривалість застосування кожної черги, терміни перерви постачання електричної енергії населеним пунктам, окремим житловим масивам, вулицям із зазначенням годин доби. ГПВ розподіляються на шість рівних черг, – зазначають у “Вінницяобленерго”.

Фото – зі сторінки “Вінницяобленерго” у Facebook

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.