У вінницьких школах і садочках безкоштовно годуватимуть дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій

11:39
Автор: Катерина Дядюк

У школах та ДНЗ міста Вінниця безкоштовно харчуватиметься ще одна категорія дітей. Це діти з числа внутрішньо переміщених осіб і ті, хто має статус постраждалих внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

За це сьогодні, 25 вересня, проголосували депутати на сесії Вінницької міської ради. Як повідомив міський голова Сергій Моргунов, таких дітей у Вінниці 502. Також, з його слів, за попередніми розрахунками, на це передбачається фінансування у розмірі 496 тисяч гривень (до кінця поточного року).

– На держаному рівні Верховною Радою було прийнято Закон про безкоштовне харчування у садочках та школах дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів з числа внутрішньопереміщених осіб. Але, на жаль, Уряд не передбачив фінансування за рахунок державного бюджету. Втім, ми вважаємо, що це питання правильне, і тому будемо забезпечувати харчування цієї категорії за рахунок міського бюджету. У Вінниці таких дітей 502: у садочках виховується 147, у школах – 355 учнів, – повідомив Сергій Моргунов.

У міській раді нагадують, що з 1 січня 2018 року безкоштовне харчування у дитячих садочках отримують діти учасників АТО та ООС, а з 1 вересня 2018 вони харчуються на безкоштовній основі у школах.

Загалом безкоштовним харчуванням у школах та садочках забезпечено дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, дітей з інвалідністю, дітей із малозабезпечених сімей. Звільнено від плати за харчування в садочках та школах дітей, батьки яких загинули у ході проведення АТО та ООС. Також безкоштовно харчуються учні 1-4 класів. У садках діє зменшена на 50 % плата за харчування дітей для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей (джерело – vmr.gov.ua).

Фото – vmr.gov.ua

Читайте також: Діти учасників російсько-української війни харчуватимуться у вінницьких садочках безкоштовно

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.