У Вінницьких Хуторах почали встановлювати ліхтарі, що живляться від сонячних батарей

17:16
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінницьких Хуторах почали встановлювати перші консольні світильники, що живляться від сонячних батарей. Такі ліхтарі ввечері вмикаються автоматично та можуть працювати на накопиченому вдень заряді понад 12 годин.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Вказано, що такі ліхтарі особливо доречні в умовах віялових чи аварійних відключень електроенергії. Наразі ліхтарі, які не залежать від роботи енергосистеми, запрацювали на вулиці Кайдачихи.

Як вказують на сайті з посиланням на старосту Вінницько-Хутірського старостинського округу Владислава Кривешка, ділянка цієї вулиці не освітлювалася у нічний час, адже вуличні ліхтарі, заживлені у приватному порядку, були встановлені тільки на початку та вкінці вулиці.

– Щоправда, тут у нас є камера фіксації дорожнього руху з опцією нічного бачення, але вона не є превентивним засобом. Камера допомагає по-факту, коли щось уже сталося. А от освітлення — це все ж превентивна міра, завдяки якій можна запобігти чи то нещасному випадку, чи іншим негативним наслідкам. Справа в тому, що ці ліхтарі освітлюють не лише проїжджу частину, а й прилеглий дитячий майданчик. Тож, фактично, діти та дорослі убезпечені в даному «районі», — цитують Владислава Кривешка.

Потужність одного встановленого консольного ліхтаря складає 100 Вт. Придбання цих ліхтарів стало можливим завдяки спонсорській допомозі.

В планах у місцевої влади — продовження встановлення таких ліхтарів на інших ділянках, зокрема, у важкодоступних місцях подалі від мереж ліній вуличного освітлення.

– Таким чином ми зможемо суттєво зекономити фінансовий ресурс, адже, на даний момент, проведення одного кілометра вуличного освітлення коштує близько 500 тисяч гривень. У нас є вісім таких комплектів. Ще один ліхтар плануємо встановити по вулиці Кайдачихи, решту місць будемо визначати згодом. Адже, поки що ми хотіли подивитися як це все працюватиме, а основні роботи, скоріше за все, виконуватимемо уже після зими, – цитують Кривешка.

Фото ВМР

Читайте також: В Іллінцях на Вінниччині для освітлення вулиць використовуватимуть ліхтарі на сонячних батареях

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.