Публікації за датами

  • 08 Травня/ 12:37

    Vinnytsia

    Публікація08.05.1912:37

    Автор:Дар'я Гоц

    У вінницьких будинках встановлять теплові пункти за кошти Швейцарії. ФОТО

Цьогоріч у вінницьких багатоповерхівках та соціальних закладах встановлять 141 індивідуальний тепловий пункт. Це дозволить вивести з експлуатації аварійні мережі гарячого водопостачання та покращити якість надання послуги вінничанам. Значну кількість коштів надано Швейцарською Конфедерацією а решту виділили у  “Вінницяміськтеплоенерго”.

Сьогодні, 8 травня, представники “Вінницяміськтеплоенерго” показали як виглядають та працюють такі ІТП. Один пункт встановлено у будинку за адресою проспект Космонавтів, 63. Будинок невеликий, має лише один під’їзд в підвалі якого встановили сучасний індивідуальний тепловий пункт. Загалом цьогоріч планують ввести в експлуатацію 141 ІТП, з яких вже встигли встановити 47.

До речі, встановити 141 ІТП підприємство зможе завдяки Проекту з енергоефективності Вінниці в співпраці зі Швейцарською Конфедерацією та за підтримки Вінницької міської ради. На всі пункти, які встановлять у місті цьогоріч, швейцарська сторона надала 1,5 мільйонів швейцарських франків (понад 38 млн гривень за курсом НБУ), за які встановлять 106 ІТП. Швейцарська Конфедерація забезпечує поставку ІТП та надання супутніх послуг. Ще 35 облаштують за власні кошти “Вінницяміськтеплоенерго”, на це підприємство готове надати 19,1 мільйонів гривень.

В приміщенні підвалу будинку по проспекту Космонавтів за зачиненими дверима з написом “вхід заборонено” знаходиться сучасний ІТП, який виглядає як скупчення різних труб, лічильників та баків. Зважаючи на те, що будинок невеликий, тому ІТП теж відповідного розміру. В інших будівлях, де є декілька під’їздів, тепловий пункт значно більший.

 

Заступник головного інженера “Вінницяміськтеплоенерго” по роботі з інноваційною діяльністю Ігор Педоченко розповів, що встановлять ІТП у районах “Вишенька” та “Слов’янка”. До речі, встановлюватимуть пункти не лише у житлових будинках, а й в закладах соціальної сфери, як, наприклад, дитячі садки.

–  Впровадження ІТП дозволяє концептуально змінити підхід по теплопостачанню даних мікрорайонів. Буде здійснено перехід від чотирьохтрубної системи теплопостачання на двотрубну, що дозволить зменшити витоки гарячої води на зовнішніх мережах, а завдяки цьому ще зменшимо споживання природнього газу. Також зменшимо викиди вуглекислого газу в повітря. Таким чином, загальний економічний ефект, якого досягне наше підприємство при впровадженні даного заходу, буде складати близько 28 мільйонів гривень за рік.

Він також додав, що завдяки такому обладнанню можна буде надавати послуги споживачам якісно та безперебійно. На ІТП також встановлена спеціальна система, яка надасть змогу дистанційно відслідковувати, як працює обладнання, моніторити всі показники, а також здійснювати дистанційне регулювання. Все обладнання працює без вібрацій чи шуму, тому не заважатиме мешканцям, а завдяки спеціальним регуляторам буде підтримуватись стабільна температура.

Встановлення ІТП дозволить вивести з експлуатації понад вісім кілометрів аварійних мереж гарячого водопостачання. Стан мереж призводив до значних втрат теплової енергії через пориви, а також фінансових витрат підприємства на експлуатацію та ремонт цих мереж.

– Коли не було ІТП, то теплопостачання здійснювалось по чотирьом трубам. Два трубопроводи – теплоносій для системи опалення помешкань, і ще два задіяні для постачання гарячої води. При встановленні модуля ІТП на гарячу воду, два трубопроводи з гарячої води виводяться з експлуатації та лишаються лише теплоносії. Споживачам важливо, що буде двотрубна система. Тому що, якщо є лише дві труби, то не буде аварій, не порушується благоустрій, не копаються двори та не пошкоджується асфальт.

Важливо, що встановлення таких ІТП не впливає на тарифи вартості теплової енергії та гарячого водопостачання. До того ж, споживачі не відшкодовують витрати за встановлення обладнання.

Зважаючи на те, що система дороговартісна та важлива, приміщення ІТП зачиняють, а також працюють датчики, які передають сигнал, якщо всередину хтось зайде.

Протягом останніх п’яти років КП ВМР “Вінницямісьтеплоенерго” впроваджує проекти з реконструкції систем опалення та гарячого водопостачання з встановленням індивідуальних теплових пунктів. У рамках “Проекту з енергоефективності у м. Вінниця” в співпраці зі Швейцарською Конфедерацією та в рамках проекту в співпраці з NEFKO встановлено 178 ІТП. Всього на підприємстві станом на початок 2019 року експлуатувалось 284 ІТП.

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц

Дякуємо!

Тепер редактори знають.