Конструювати та виготовляти зброю віднедавна вчать вінницьких студентів. Нову спеціальність «Озброєння та військова техніка» відкрили у Національному технічному університеті. Він єдиний з цивільних вишів України, де проходять подібні навчання.
Спеціальність з початку нового навчального року опановують 9 студентів: п’ятеро вступили на денний стаціонар і 4 на заочну форму навчання. Усі вони контрактники, адже бюджетні місця, на момент відкриття спеціальності, вже були розподілені між українськими вузами. Рік навчання за спеціалізацією «Конструювання та виготовлення зброї» коштує від 5 до 8550 тисяч гривень, в залежності від форми навчання.
- Особливість цієї професії полягає в тому, що стрілецька зброя є основою оснащення усіх підрозділів сухопутних військ для ведення ближнього бою. Нині Збройні Сили України і всі силові структури країни озброєні як правило автоматами АКМ 74, які були розроблені в 70-х роках минулого століття. Вінницький завод «Форт» проводить активну роботу по розробці нових зразків озброєння і гостро потребує спеціалістів по конструюванню та виробництву зброї. Тому в цьому році спільно з заводом «Форт» були підготовлені документи і Міносвіти відкрило ліцензію на спеціальність «Конструювання та виробництво стрілецької зброї», – зазначив Андрій Поляков, голова секції озброєння та військової техніки ВНТУ.
На сьогодні університет має згоду від трьох українських заводів, які спеціалізуються на виготовлені зброї, на проходження у них практики вінницьких студентів. На вінницькому ж виробництві, будуть проходити практичні заняття. Майбутні спеціалісти використовуватимуть технічну базу та дослідницькі центри «Форту», перевірятимуть стан зброї, її надійність та працездатність в умовах низьких температур, в бруді та високій вібрації.
- Сьогодні наша держава відстоює свою незалежність зі зброєю в руках і ця зброя має бути надійною і передовою, прогресивною, тому виникла потреба в спеціалістах з проектування та виготовлення стрілецької зброї. За рішенням керівництва університету була відкрита ця нова спеціальність. Ми сподіваємось що наші спеціалісти будуть успішно працювати в цій галузі. у нас в місті є підприємство яке займається виготовленням стрілецької зброї для якого в основному і будуть готуватися ці фахівці. і ми сподіваємось що вони внесуть посильний вклад в розвиток озброєння військової техніки в Україні. Відкриття цієї спеціальності було здійснено за підтримки Міноборони та «Укроборонпрому». Випускники будуть як конструкторами, які будуть займатись конструюванням зброї, так і спеціалістами, які будуть займатись безпосередньо розробкою технологічних процесів, виготовленням зброї, – каже Віктор Біліченко, завідувач кафедри автомобільно-транспортного менеджменту.
Серед 9 студентів які вирішили здобувати знання за новою спеціальністю «Озброєння та військова техніка» є учасник Антитерористичної операції. Денис Федорчук, вже має 2 освіти. Однак, побувавши на війні та випробувавши зброю у своїх руках, хлопець захотів пов’язати своє життя із нею. До того ж, Денис вже знає як використовуватиме свої знання.
- Досить багато чого хотілось би змінити в зброї, щоб спростити її в розборці, щоб там було якомога менше шурупів, гайок, втулок. Аби солдатам не доводилось носити з собою ключі шестигранні. Зараз щоб розібрати та зібрати автомат потрібно витратити хвилин 40. Тому я б хотів, зробити цей процес менш тривалим, – зазначив Денис Федорчук, боєць 24 окремого штурмового батальйону спеціального призначення.
Перші 3 роки навчання студенти за спеціалізацією «Конструювання та виготовлення стрілецької зброї» більше часу вивчатимуть на теорію. Доступ до автоматів та пістолетів отримають з третього курсу.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.