Представництво фонду “Чотири лапи” у Вінниці влаштовує мешканцям пансіонату заняття “людино-тваринної” взаємодії.
Як ідеться на фейсбук-сторінці Вінницького обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, його мешканці під час таких занять можуть погладити собак, проявити до них турботу і ласку, а також загалом отримати позитивні емоції від процесу взаємодії.
Півгодинні щотижневі заняття покликані покращити настрій та загальний емоційний стан мешканців закладу.
До взаємодії долучаються представники фонду “Чотири лапи” у Вінниці разом із двома собаками, Лісою та Бусею, які пройшли спеціальну медичну та соціальну підготовку.
“Four Paws” (“Чотири лапи”) – міжнародний благодійний фонд зі штаб-квартирою у Відні, Австрія. Представництва працюють в 11-ти країнах на 4-ох континентах і покриває допомогу тваринам в 40 країнах світу. Зокрема їхнє представництво існує у Вінниці.
Як розповів Veжі представник фонду у Вінниці Ян Петінов, Лісу вони знайшли у Вінниці під трамвайною зупинкою, після чого вона отримала усі щеплення та рік спеціального навчання з соціалізації. Буся приїхала зі Львова. Обидві собаки прилаштовані та живуть разом з працівниками фонду.
За словами Яна Петінова, такі заняття базуються на взаємному інтересі, відтак собаку ніколи не буду примушувати до взаємодії. Якщо собака втомилась, її просто відводять.
Він також додав, що під час таких занять навіть люди після інсульту починають краще проявляти свої емоції, що загалом їм дається важко. Такі ж заняття їхній фонд організовує для дітей з інвалідністю, зокрема – з аутизмом.
Як пише психологиня пансіонату Леся Макотяк, така взаємодія корисна і для людей з особливостями психофізичного розвитку, так і людей похилого віку. За її словами, мешканці пансіонату, які можуть проявляти агресивність, стають спокійнішими під час такої взаємодії, а молода дівчина із особливостями психічного розвитку гарно проявляє соціальні якості в контакті з собакою.
Пані Леся також зазначає, що самі працівників фонду нерідко цікавляться справами мешканців пансіонату, а ті, в свою чергу, розпитують їх про собак. Така щира взаємодія теж позитивно впливає на людей, які мають можливість поговорити з кимось ззовні пансіонату.
– Основним чинником використання такого методу у науковій практиці вбачається вплив гормонів радості, які виділяються мозком під час такої взаємодії, на загальний емоційний фон людини та тварини, – пише пані Леся. – Тому під час такої роботи основною вимогою є те, що людина і тварина повинні бути зацікавлені у взаємодії.
Психологи також кажуть, що в учасників під час заняття знижується рівень агресії та напруги. Натомість з’являються прояви турботи, ніжності та загалом позитивні емоції (з’являються посмішки на обличчях).
Фото – зі сторінки Пансіонату
Дякуємо!
Тепер редактори знають.