У Вінницькому національному університеті імені Пирогова призначили нову виконувачку обов’язків ректора

18:01
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькому національному медичному університеті імені М.І Пирогова призначили нову виконувачку обов’язків ректора – професорку Вікторію Вікторівну Петрушенко.

Як повідомляє Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА, нового керівника університету представив начальник Управління медичних кадрів, освіти і науки Міністерства охорони здоров’я України Сергій Убогов.

 

Крім цього, перший заступник Начальника обласної військової адміністрації Наталя Заболотна та директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна подякували попередньому ректору Василю Максимовичу Морозу за роботу:

Василь Максимович виховав не одне покоління медиків. Це ціла епоха. Йому вдалося зробити так, щоб про наш університет знали й говорили по всьому світі. Дякую за вашу працю і той внесок, який ви зробили для медицини Вінниччини. Сподіваюся, що Вікторія Вікторівна збереже усі ті гарні напрацювання і продовжить розвиток університету.

За повідомленням на сайті університету, Вікторія Вікторівна Петрушенко – доктор медичних наук, професор, завідувачка кафедри ендоскопічної та серцево-судинної хірургії ВНМУ імені М. І. Пирогова та народна артистка України. Вона закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (м. Київ) та Національну музичну академію імені П. І. Чайковського. Лауреат премії імені М.І. Пирогова, кавалер ордену імені М.І. Пирогова.

З 2009 по 2016 рік працювала проректором з наукової роботи ВНМУ ім. М. Пирогова, професором кафедри хірургії № 1, завідувачкою курсу ендоскопічної та лазерної хірургії. З 2016 року – завідувачка кафедри ендоскопічної та серцево-судинної хірургії ВНМУ імені М.І Пирогова.

Зазначено, що за її ініціативою та безпосередньою участю проводяться численні наукові дослідження, започатковуються новітні методи лікування розповсюджених хірургічних захворювань сьогодення.

Крім того, з допису на “Вікіпедії” відомо, що нова очільниця медуніверситету – українська оперна співачка. Як вокалістка, перші творчі виступи розпочала у складі квартету “Золота Брама”, з яким гастролювала в Чехії, Угорщині, Польщі, Німеччині. Стала лауреатом міжнародних конкурсів в Австрії, Чехії, Великій Британії, Італії, Німеччині, Перу. Володарка медалі “Співак світу” за найкраще виконання партії Мадам Баттерфляй (Велика Британія) та гран-прі міжнародного фестивалю “Music World-2002” (Італія). Заслужена артистка України (2002). Народна артистка України (2004). Авторка сольного компакт-диску “Українські народні пісні та романси”.

Фото – зі сторінки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА у Facebook

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.