У вінницькому музеї збирають колекцію моделей автомобілів з відомих фільмів. ВІДЕО

8:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

У вінницькому музеї моделей транспорту збирають моделі автівок з відомих кінофільмів, щоб влаштувати виставку. Наразі у колекції є вже моделі з кінофільмів про Джеймса Бонда, “Скубі-Ду”, “Назад у майбутнє”, “Форсаж”, “Бетмен” та інші.

За словами засновника музею Олександра Вдовиченка, відвідувачі іноді запитували про автівки з кіно й таким чином надихнули на створення нової колекції у музеї, розповідають у сюжеті “Суспільне. Вінниця”.

 

Одна модель автомобіля коштує від 800 до двох тисяч гривень. Найдорожчими та найважчими у пошуку стали чотири моделі з кінофільмів про Бетмена. Наразі у музеї працюють над розширенням колекції кіно-автівок.

– Замовили ще близько 10 моделей. Це ті, яких невистачає, але їх ще не вдалося знайти, тому що попит них у світі досить високий. Я розповідав, що декілька тисяч моделей вийшло на весь світ, а покупців та колекціонерів дуже багато, — розповів Олександр Вдовиченко.

Шукає моделі автівок колекціонер Ігор Панасюк через знайомих та Інтернет. Зазначає, що моделі — точні копії автомобілів з кінофільмів, однак деякі довелось дещо допрацювати.

 

– Доробив трішки салон. У деяких машинках доробляли двигуни, наприклад. Тобто, воно було трохи не так зроблено. Десь потрібно було підфарбувати кермо. Наприклад, кермо було пофарбовано у чорний колір, а насправді було зелене.

Доволі помітною є експозиція автівок з фільмів про Джеймса Бонда. Цю колекцію вдалося зібрати близько двох місяців тому. Загальна кількість серії — 136 автомобілів, а у Вінницькому музеї моделей транспорту наразі представлено понад 60.

 

До речі, на виставці будуть представлені не лише копії автівок з американських та європейських фільмів. Планують ще додавати моделі з радянського кіно 30-40-х років.

Музей моделей транспорту розташований за адресою вул. Соборна, 64. Вартість квитка для дорослих становить 30 гривень, для дітей, студентів та пенсіонерів — 20 гривень, а для дітей до 7 років — безкоштовно.

Відео, ілюстративні матеріали: Суспільне. Вінниця

Читайте також: Єдиний у Європі: у Вінниці відкрився музей-рекордсмен із найбільшою колекцією моделей транспорту. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.