У вінницькому музеї відкриють виставку, присвячену загиблим бійцям підрозділу Нацгвардії

13:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї 18 лютого відкриють виставку “Герої нашого краю. Азов”. Це доповнення до діючої виставки “України щит” розділом, який присвячений пам’яті загиблих бійців полку “Азов” родом з Вінниччини.

Про це повідомляють організатори події, Вінницький обласний краєзнавчий музей та розповіла “Вежі” Олена Гордієнко, завідувачка відокремленого підрозділу “Музей Мужніх” Вінницького обласного краєзнавчого музею.

На лінії фронту тривають запеклі бої. Українські воїни гідно боронять територію нашої держави, даючи жорстку відсіч ворогові. Однак, мир і спокій українців дається занадто дорогою ціною – кров’ю і життями наших захисників. У цих боях Україна уже дев’ять років поспіль втрачає своїх найкращих синів і доньок, – йдеться у дописі.

Як зазначила в коментарі “Вежі” Олена Гордієнко, в основі виставки будуть фото бійців, інформаційні довідки (біографія, спогади) та вірші, присвячені бійцям. Загалом ідеться про 12 загиблих бійців “Азову” родом з Вінниччини. 

Ініціювала виставку мати одного із загиблих “азовців”. На відкриття запрошені й родини цих бійців, тому планується спілкування з ними.

Захід розпочнеться о 14:00 у музеї, що розташований по вулиці Соборна, 19. Виставку можна відвідати щодня, окрім понеділка, з 10:00 до 17:00. Вхід на відкриття – вільний, як і на всю виставку “України щит”.

Нагадаємо, у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї з 11 жовтня експонують виставку, присвячену подіям Революції Гідності та російсько-української війни. На виставці представлені особисті речі, світлини, документи, військова форма та спорядження Героїв Небесної Сотні та воїнів російсько-української війни.

Як додає Олена Гордієнко, через популярність виставки її продовжили. Тому дати її закриття (як і її частина, присвячена “азовцям” з Вінниччини) не визначено, вона триватиме надалі.

Батальйон «Азов» створений 5 травня 2014 року у м. Бердянськ як батальйон патрульної служби міліції особливого призначення (БПСМОП) МВС на підставі рішення Міністерства внутрішніх справ України.

17 вересня 2014 року наказом міністра внутрішніх справ України батальйон «Азов» було реорганізовано та розширено до складу полку міліції особливого призначення «Азов» МВС.

11 листопада міністром внутрішніх справ України було підписано наказ про переведення полку «Азов» до складу Національної гвардії України з подальшою до комплектацією його до бойового стандарту бригад Національної гвардії. Сьогодні підрозділ «Азов» – це окремий загін спеціального призначення «Азов» військової частини 3057 Національної гвардії України (джерело – сайт “Азову”).

Нагадаємо, у грудні вінничани, які воюють у складі однієї з окремих гірсько-штурмових бригад, передали з волонтерами для Вінницького обласного краєзнавчого музею трофеї, здобуті на Херсонщині. Йдеться про трофейні радіостанцію Р-159 та корпус міни МОН-90, які тепер стали експонатами музею.

Фото – vikna.if.ua

Читайте також: У Вінниці експонуватимуть виставку, присвячену подіям Революції Гідності та російсько-української війни

Читайте також: Вінницький краєзнавчий музей поповнився новими “трофейними” експонатами

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.