У вінницькому ліцеї відкрили ресурсну кімнату для дітей з особливими потребами та школярів, яким потрібно «наздогнати» програму

19:04
Автор: Vежа
Become a Patron!

У вінницькому ліцеї №20 відкрили кетч-ап клас, де можуть займатися дітки з особливими потребами та школярі, яким потрібно «наздогнати» програму.

Як повідомляє Вінницька міська рада, ресурсну кімнату створили за підтримки Фонду громади «Подільська громада» в рамках експрес-конкурсу проєктів «Разом – стійкіші».

За словами заступниці директора з навчально-виховної роботи Оксани Загородньої, ресурсна кімната дає можливість забезпечити корекційно-розвивальні заняття для дітей з особливими освітніми потребами. Окрім педагогів, там працюють логопед та психолог.

«Взявши участь у конкурсі, колектив закладу отримав грантові кошти на обладнання для корекційно-розвиткових послуг, а саме: масажні килимки, медичне обладнання навчальні та різні дидактичні матеріали. Кімната оснащена всім необхідним, щоб із задоволенням займатися навчальним матеріалом, а комфортні умови кабінету дають можливість відпочити учням і педагогам», – додає Оксана Загородня.

Зазначено, що у закладах освіти Вінницької міської територіальної громади вже створена 41 ресурсна кімната: 26 у школах і 15 у садочках. Крім цього, вказано, що аби діти з особливими освітніми потребами отримували якісні освітні послуги на рівні з іншими школярами, ввели додатково ставки асистентів вчителів.

Директорка департаменту освіти Оксана Яценко пояснює, що сьогодні майже кожна школа та кожний садочок Вінниці має дітей з особливими освітніми потребами. Так, у Вінниці з 2018 року ведеться активна робота, щоб кожна дитина мала змогу навчатись на рівні з іншими.

Відтак, коли дитина з особливими освітніми потребами приходить у заклад освіти навчатися за інклюзивною формою, для неї створюють індивідуальну програму розвитку. До неї долучається адміністрація школи, вчителі, психологи та батьки:

«Зокрема, завдяки створеним ресурсним кімнатам в школах міста, дитина, яка втомилась від освітнього процесу, або має потребу провести час із психологом чи з асистентом вчителя, може відвідати цей простір та перезавантажитися. Отож, сьогодні ресурсні кімнати для дітей неабияк потрібні й вони мають бути у кожному закладі освіти, тому працюємо задля того, аби розширити мережу ресурсних кімнат у всіх закладах освіти ВМТГ».

Фото – ВМР

Читайте також: “Подільська громада” оголосила результати конкурсу проєктів “Разом – стійкіші”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.