У Вінницькому краєзнавчому музеї відкрили виставку «Одяг вінничан початку ХХ століття»

20:09
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї 17 травня відкрили виставку з колекції Міли Поворознюк «Одяг вінничан початку ХХ століття». Виставка триватиме до 18 червня і включатиме екскурсійну програму.

Як повідомляє Вінницький обласний краєзнавчий музей, на виставці представили близько 20 екземплярів антикварних взірців жіночого вбрання і 60 більш як столітньої давнини світлин українців.

Колекцію можна умовно розділити на одяг зі скрині та шафи. Народний одяг більш усталений у формі крою та декору. Водночас кожна з колекційних вишитих сорочок має свої оригінальні ознаки. Вони доповнені характерними елементами костюму з етнографічної збірки музею.

Зазначено, що одяг містян орієнтований на взірців європейської моди відповідного часу. Це предмети з модних ательє чи домашнього пошиття за взірцями з журналів та гардеробу заможніших сусідок. Зазначено, що доповнює історичну атмосферу колекція меблів, предметів побуту і жіночих аксесуарів зі збірки музею.

Міла Поворознюк – блогерка з питань історії моди та феміністичного руху, реконструкторка і популяризаторка естетики костюму минулих часів у тому числі на власному прикладі. Це зробило її відомою і впізнаваною у Вінниці та поза її межами.

 

Фото – Вінницький обласний краєзнавчий музей у Facebook

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.