У Вінницькій центральній районній лікарні хворі на COVID-19 лікувалися за свій рахунок

13:47
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

В одній з лікарень Вінниці, яка підпорядковується Вінницькому району, пацієнти з COVID-19 змушенні були купувати ліки самостійно. З’ясувалося, що йдеться про Вінницьку центральну районну клінічну лікарню, в якої на рахунку є п’ять мільйонів гривень, виділених державою на лікування хворих на “ковід”.

Про факт порушення розповів Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час ток-шоу “Право на владу”, пише ТСН.

– В одній з лікарень Вінниці тримають кошти в себе на рахунку, кошти, які вони отримують для лікування “ковіду”. При цьому вони змушують пацієнтів закуповувати самостійно ці ліки. Це неприпустимо, буде відповідна реакція.

За його словами така інформація стала відома після моніторингу лікарні. Максим Степанов також додав, що в тарифі, який закладений на лікування хворих з COVID-19, сума коштів становить від 13 до 40 тисяч гривень. “У п’ятницю ми ухвалили постанову, яка ще запроваджує додаткові коефіцієнти у зв’язку із різким збільшенням хворих у наших лікарнях, щоб ця сума ще збільшилася”, – сказав пан міністр.

(з 5:33)

Як розповіла “Veжі” директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Ольга Задорожна, відповідне порушення виявили у Вінницькій центральній районній клінічній лікарні, яка приймає хворих на COVID-19 з квітня.

За її словами, 13 жовтня представники Національної служби здоров’я, в тому числі голова служби Андрій Віленський, під час моніторингу відвідали Обласний центр екстреної медичної допомоги та Вінницьку центральну районну клінічну лікарню. Саме в останньому закладі під час випадкової розмови з родичами пацієнтів представники Національної служби здоров’я виявили, що персонал лікарні просив купувати медикаменти для хворих самостійно.

Як вияснилося, на рахунку Вінницької центральної районної клінічної лікарні є п’ять мільйонів гривень, призначені для лікування пацієнтів з COVID-19. Головний лікар закладу Олександр Кривов’яз не зміг чітко відповісти, чому в їхній лікарні пацієнтів не забезпечували ліками. “Для нього було дивиною”, що в лікарні є такі гроші на рахунку, каже пані Ольга.

Головний лікар Вінницької центральної районної клінічної лікарні Олександр Кривов’яз (фото з сайту лікарні)

 

Директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Ольга Задорожна

– Це абсолютно не нормальна ситуація. Будуть розбиратися правоохоронні органи, з рівня Департаменту пішла доповідна. […] Ми ініціюємо повний фінансовий аудит цієї лікарні під час ковіду з залученням відповідних структур і правоохоронних органів. Будуть вжиті управлінські та адміністративні заходи для того, щоб ця ситуація не повторювалася. 

Пані Ольга додає, що раніше подібних скарг від пацієнтів закладу не надходило. Вона також зауважує, що лікування хворих на COVID-19 забезпечується державою.

Окрім цього, моніторингова група також перевірила Обласний центр екстреної медичної допомоги. “Маємо дуже схвальні відгуки, там кошти використовуються раціонально. Зауважили, що це один із кращих центрів. Медикаментами “швидка” забезпечена, відповідні виплати по роботі “ковідних” бригадах йдуть”, – говорить Ольга Задорожна.

Такі моніторинги здійснюються в регіонах за дорученням Міністра охорони здоров’я аби побачити чи раціонально використовують кошти, виділені на лікування хворих на “ковід”. Як пояснила пані Ольга, Національна служба здоров’я України – це організація, яка є основним розпорядником коштів державного рівня, що здійснює проплати закладам охорони здоров’я безпосередньо на їх рахунки, зокрема, по “ковідним” пакетам.

Вінницька центральна районна клінічна лікарня

Прикметно, що під час дослідження сайту цієї районної лікарні, журналісти Vежі виявили передвиборчу агітацію прямо на веб-ресурсі медичного закладу в розділі “останні новини”. 

 

“Veжа” також зв’язалася з директором Департаменту охорони здоров’я Олександром Шишом, який пояснив, що порушення, виявлені під час цього моніторингу, не стосуються лікарень, що підпорядковані Вінницькій міські раді.

Для повідомлення щодо порушень, що стосуються COVID-19, радять дзвонити на гарячу лінію Національної служби здоров’я України – 16-77 або на гарячу лінію ОДА – 0 800 216 433.

Нагадаємо, що у Вінниці хворих на COVID-19 лікують у таких закладах: Вінницька обласна клінічна дитяча інфекційна лікарня Вінницької обласної Ради, Вінницька центральна районна клінічна лікарня” Вінницької районної ради, Вінницька міська клінічна лікарня №1, Вінницька міська клінічна лікарня №3, Міський пологовий будинок №2, Вінницьке обласне спеціалізоване територіально-медичне об’єднання «Фтизіатрія» (тубдиспансер).

Читайте також: На Вінниччині завантаженість лікарень хворими на COVID-19 більша, ніж в інших регіонах. ГРАФІКА

Читайте також: Уся Вінниччина потрапила до «помаранчевої» карантинної зони

Читайте також: Карантин в Україні продовжують до кінця року

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.