У Вінницькій облраді затвердили нову назву обласної універсальної наукової бібліотеки

21:55
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій облраді затвердили нову назву для обласної універсальної наукової бібліотеки, що є найбільшою книгозбірнею регіону. Відтепер колишня бібліотека імені Тімірязєва матиме ім’я історика Валентина Отамановського. 

Як йдеться на сайті Вінницької обласної ради, підтримали пропозицію присвоїти книгозбірні ім’я Валентина Отамановського 48,3% тих, хто взяв участь у голосуванні.

– Після звернення колективу бібліотеки на засіданні 27 сесії обласної Ради депутати підтримали внесення змін у назві нашої бібліотеки. Тоді було вирішено прибрати ім’я російського науковця Климента Тімірязєва, а виконавчому апарату обласної Ради доручили у тримісячний термін організувати вивчення громадської думки щодо присвоєння імені закладу. І жителі області свою думку висловили. Це історичний момент, адже найбільша книгозбірня області отримала ім’я видатної особистості, пов’язаної з нашим краєм, – Валентина Отамановського, – прокоментував рішення голова обласної ради Вячеслав Соколовий.

Зазначається також, що внаслідок затвердження нової назви бібліотеки необхідно привести документи у відповідність. Відтак, директору бібліотеки доручили здійснити всі організаційно-правові заходи щодо державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також статуту, викладеного в новій редакції.

Валентин Отамановський – український історик, бібліограф, краєзнавець, громадський і політичний діяч. Автор першого в Україні історико-правового дослідження “Вінниця в XIV–XVII століттях”. Засновник “Братства самостійників”, депутат Української Центральної Ради, учасник бою під Крутами, засновник Вінницького Кабінету виучування Поділля.

Нагадаємо, в липні депутати облради погодили перейменування Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені К. А. Тімірязєва. Із назви прибрали ім’я російського вченого. У вересні стартувало голосування за нову назву для установи. В жовтні було оприлюднено результати.

Крім того, сьогодні під час сесії Вінницької міської ради було затверджено нові назви для 52 топонімів у Вінницькій громаді.

Ілюстративне фото – з Facebook-сторінки Вінницької облради

Читайте також: Вінницька облрада погодила перейменування бібліотеки імені Тімірязєва

Читайте також: На Вінниччині стартувало голосування щодо нової назви обласної універсальної наукової бібліотеки

Читайте також: На Вінниччині стартувало голосування щодо нової назви обласної універсальної наукової бібліотеки

Читайте також: Вінницька міська рада підтримала перейменування ще 52 топонімів у Вінниці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.