У Вінницькій області виправдали обвинуваченого у зґвалтуванні неповнолітньої

10:37
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій області виправдали чоловіка, звинуваченого у зґвалтуванні неповнолітньої дівчини. Хмільницький міськрайонний суд вирішив, що все було добровільно.

Про це повідомили у “Судовому репортері” з посиланням на вирок від 20 квітня. Зазначається, що інцидент трапився 21 червня 2020 року. Тоді, близько 18:00 17-річна потерпіла зі своїм хлопцем приїхали до альтанки біля ставка, де вже відпочивали їхні знайомі та вживали алкоголь. Обвинувачений був там зі своєю дружиною.

Зі слів потерпілої, в якийсь момент вона вийшла з альтанки та пішла дорогою, а обвинувачений сів у машину і поїхав слідом. Він нібито наздогнав дівчину, заштовхав її у машину, поїхав у віддалене місце і зґвалтував. Згодом потерпілу зі спущеними шортами та без свідомості знайшов на землі її хлопець. Зазначається, що внаслідок стресової ситуації дівчина частково втратила пам’ять і не могла пригадати, що відбувалося в машині, пояснюючи, що злякалася.

Натомість обвинувачений провину не визнав. Він розповів, що з потерпілою познайомився у той вечір. Його дружина повезла дітей додому, а потерпіла підсіла до нього. Він розповів, що вони цілувалися, а потім потерпіла начебто запропонувала від’їхати. Обвинувачений сприйняв це як бажання вступити у сексуальні стосунки. Під час статевого акту до машини нібито підійшов хлопець дівчини й шарпав за двері авто, намагаючись їх відкрити. На думку обвинуваченого, дівчина вигадала історію про зґвалтування, щоб не псувати стосунки зі своїм хлопцем.

Суд вирішив, що версія потерпілої не підтверджується

У повідомлення йдеться, що четверо свідків бачили, що вона сама відкрила двері машини обвинуваченого і добровільно сіла на заднє сидіння. Двоє свідків повідомили, що обвинувачений і потерпіла цілувалися ще за столом. Перед цим потерпіла разом з іншими учасниками застілля вживала горілку.

У судовому засіданні встановлено, що обвинувачений не міг дізнатися і передбачити, що потерпіла не досягла повноліття, оскільки раніше вони не були знайомі. Дівчина приїхала зі співмешканцем і під час застілля вживала горілку, тим самим підтверджувала своє повноліття і зовнішній вигляд її відповідає особі, яка досягла повноліття. 

Суд вирішив, що обвинувачення є надуманими, базуються тільки на показаннях неповнолітньої потерпілої і не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи та повністю спростовані показаннями обвинуваченого та свідків, йдеться у повідомленні.

Суд вирішив, що все було добровільно

Зазначається, що суд зіслався на нову редакцію статті 152 Кримінального кодексу, де ключовою та головною складовою є  добровільна згода потерпілої особи: вважається, що коли відсутня добровільна згода потерпілої особи на дії сексуального характеру, то це є вже зґвалтуванням.

– Оскільки норма закону не передбачає вимоги до обов’язкового юридичного оформлення добровільності згоди партнерів та тлумачиться як результат вільного волевиявлення, то самі партнери мають право на власний розсуд визначити для себе, як саме серед них буде проявлятися вільне волевиявлення вступу в статевий акт, – зазначив суд.

Відтак повідомляється, що винність або невинуватість особи визнається лише судом на підставі наданих доказів. І на переконання суду, у цьому випадку вільне волевиявлення дівчини щодо вступу в статевий акт підтверджується, такими доказами:

1) показаннями чотирьох свідків, які підтвердили факт, що потерпіла самостійно у добровільному порядку сіла в автомобіль обвинуваченого, який знаходився за 3-4 метри від альтанки, що спростовує покази потерпілої, що обвинувачений вчинив відносно неї психологічний тиск і змусив її сісти в машину, рухаючись уже по дорозі;

2) показаннями двох свідків, що потерпіла та обвинувачений цілувалися в альтанці, що дає суду підставу стверджувати, що між ними вже були певні стосунки;

3) висновком експерта, що при судово-медичному обстеженні у потерпілої об’єктивних ознак тілесних ушкоджень не виявлено, а, отже, дівчина не чинила та не намагалась чинити будь-якого супротиву обвинуваченому.

Таким чином чоловіка виправдали від зґвалтування – суд вирішив, що все було добровільно.

Фото – avropa.info

Читайте також: На Вінниччині чоловіка засудили до семи років тюрми за розпусні дії щодо малолітніх

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.