У Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні розгорнуть стаціонарні паліативні ліжка для пацієнтів. Нині ж у закладі працює виїзна паліативна мультидисциплінарна бригада.
Минулого тижня, під час 7 чергової сесії, депутати Вінницької обласної Ради внесли зміни до статуту обласної дитячої клінічної лікарні.
Зокрема, оновлений Статут розширює повноваження лікарні. Там зможуть надавати послуги не тільки третинної високоспеціалізованої допомоги, але й вторинної, до якої віднесено паліативну медичну допомогу. За словами директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької облдержадміністрації Ольги Задорожної, без змін у Статуті лікарня не змогла б укласти угоди із Національною службою здоров’я України та отримати державне фінансування на розгортання стаціонарних паліативних ліжок.
– Так дитяча лікарня «зайде» на пакети по паліативу, а це вторинна медична допомога. Створювати паліативну допомогу для дітей в закладах вторинного рівня, таких як Центральна районна лікарня чи будь-яка міська лікарня, досить проблематично. Адже з дітьми з важкими патологіями, які знаходяться на стадії паліативу, має працювати мультидисциплінарна команда: мають бути дитячі анестезіологи, дитячі нейрохірурги, і дитяча неврологія – повний спектр фахівці. Також і психологи, яким треба працювати не тільки з дітками, а й з їхніми батьками, – прокоментувала чиновниця.
Наразі саме в реанімаційному відділенні дитячої обласної лікарні перебувають діти, які потребують паліативної допомоги. Однак без відповідного пакету утримання таких пацієнтів лягає на обласний бюджет.
– Вони (пацієнти – ред.) зазвичай на штучній вентиляції легень. Це тривалий процес, який сьогодні може собі дозволити тільки обласна дитяча клінічна лікарня. У майбутньому, можливо, буде створено дитячий хоспіс, але на сьогодні ми маємо обмежений бюджет. А допомога таким дітям треба вже зараз і вже сьогодні, – зазначила Ольга Задорожна.
До речі, нині на базі обласної дитячої клінічної лікарні працює виїзна паліативна мультидисциплінарна бригада, яка обслуговує дітей не лише у Вінниці, але й по районах. За словами Ольги Задорожної, така бригада єдина в Україні. Однак для ефективної роботи, необхідна також стаціонарна паліативна допомога.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.