У вінницькій лікарні провели унікальну операцію з реконструкції та ендопротезування кісток обличчя за допомогою 3D-технологій

9:55
Автор: Vежа
Become a Patron!

На базі Вінницької обласної клінічної лікарні імені Миколи Пирогова провели унікальну для Вінничини операцію в напрямку щелепно-лицевої реконструктивної хірургії. Задля проведення операції з реконструкції та ендопротезування кісток обличчя пацієнта фахівці використали 3D-технології. 

Як йдеться на Facebook-сторінці Вінницької обласної клінічної лікарні імені Миколи Пирогова, підготовка до операції включала 3D-планування, 3D-моделювання, друк 3D-моделей і шаблонів та друк індивідуального титанового імплантату за даними ком’ютерної томографії пацієнта, в якого був багатоуламковий перелом кута та гілки нижньої щелепи, посттравматична деформація і дефект нижньої щелепи, дефект контурів нижньої третини обличчя.

 

 

 

 

– Сучасна реконструктивна хірургія – це кропітка, послідовна і злагоджена співпраця хірургічної команди з біоінженером, завдяки чому вдалося забезпечити прогнозованість результатів оперативного втручання, відновити анатомічну цілісність нижньої щелепи, функціональну спроможність (відкривання рота, дикцію) та відновити контури нижньої третини обличчя з метою гармонізації і еститичності обличчя, – вказано в публікації лікарні. 

За повідомленням, реконструкцію та ендопротезування кута та гілки нижньої щелепи з використанням біоінженерних технологій та індивідуального пацієнт-специфічного титанового імплантату провели спеціалісти Клінічного відділення щелепно-лицевої хірургії ВОКЛ ім.М.І.Пирогова, на чолі з Олександром Кобяковим.

Фото – зі сторінки ВОКЛ імені Миколи Пирогова

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.