У вінницькій лікарні ім. М.І.Пирогова вперше здійснили одну з найскладніших кардіохірургічних операцій у світі

12:20
Автор: Vежа
Become a Patron!

У вінницькій лікарні ім. М.І.Пирогова вперше здійснили одну з найскладніших кардіохірургічних операцій у світі – операцію Феррацці з приводу гіпертрофічної кардіоміопатії.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці ВОКЛ ім. М.І.Пирогова.

Операція була успішно виконана командою спеціалістів Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова на чолі з доктором медичних наук, професором, членом – кореспондентом НАМН України – Руденком Костянтином Володимировичем, за участі фахівців ВОКЛ ім. М.І.Пирогова.

Вказано, що гіпертрофічна кардіоміопатія є генетично детермінованим захворюванням серця, яке характеризується гіпертрофією (потовщенням) стінки лівого шлуночка та є причиною раптової серцевої смерті. Дана патологія зустрічається досить широко в Україні та світі (1 випадок на 500 людей), проте часто залишається не діагностованою.

При цьому операція Феррацці є одним з найважчих оперативних втручань в кардіохірургії, але водночас найбезпечнішим для пацієнта.

– Операція була направлена на сповільнення розвитку хвороби, зниження ризику раптової серцевої смерті і повернення пацієнтки до повноцінного життя. Оперативне втручання було проведено в умовах штучного кровообігу, за 50 хвилин ми виконали комплексну корекцію – зробили реконструкцію мітрального клапана і, так звану, міоектомію – забрали частину серцевого м’яза, яка заважала виходу крові з лівого шлуночка серця в аорту. Операція пройшла вдало, – зазначає Костянтин Руденко.

Фото – Газета Волинь

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.