У Вінницькій клінічній лікарні швидкої допомоги врятували від ампутації руку військовому з Гайсина

13:12
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінницькій клінічній лікарні швидкої допомоги врятували від ампутації руку 25-річного військового. В його автомобіль неподалік Бахмуту влучила ракета, тож після поранення були ризики ампутації, однак руку капітану медикам вдалось врятувати.

Про це повідомляється в телеграм-каналі Верховної Ради України та на сайті “Голос України”.

Вказано, що вінницькі травматологи врятували руку 25-річному капітану, командиру роти родом із Гайсина Вінницької області, якого звуть Валентин.

– Це було третє поранення Валентина. На фронті він четвертий рік. У 2019-му закінчив Національну академію Сухопутних військ імені гетьмана Сагайдачного. Після отримання диплома мав місяць відпустки, і – одразу на фронт, – зазначають в повідомленні.

Вказано, що ще 1 листопада біля Бахмуту минулого року в автомобіль військового влучила ракета.

– Пам’ятаю, очі заступила темнота, машина задимілася, з’їхала на узбіччя, – цитують військового. – Відчув, що ліва рука висить на шкірі. Зрозумів, що її треба максимально зафіксувати другою рукою. Вийти не міг, дверцята в машині заблокувало. Я був на місці пасажира. Водію дісталося менше. Він відчинив багажник. Я виповз назовні. Відійшов від автомобіля приблизно на 15 метрів, і в цей час прилетіла ще одна ракета, і машина вибухнула. За нами повернулася машина, що їхала попереду. Пощастило, що в ній була медикиня, вона трохи допомогла. Кровотечу зупинили в лікарні в Бахмуті. Звідти відправили у Добропілля. Там у реанімації закріпили руку з допомогою зовнішнього фіксатора, щоб трималася. Вже тоді сказали, щоб ні на що не сподівався, бо, можливо, руку доведеться ампутувати. Змирився морально, але сподівався: раптом обійдеться.

Далі бійця перевезли у Дніпро, а звідти – до Вінниці. Офіцер сподівався, що руку залишать, тож зрештою кінцівку врятували вінницькі травматологи.

Як зазначають на сайті “Голос України”, оперували військового лікарі-травматологи Павло Малецький, Олександр Белега та асистент кафедри травматології Вінницького медичного університету імені Пирогова Олександр Литвинюк.

Так, у пацієнта була відсутня частина плечової кістки, її роздробило майже до ліктя, також був великий дефект шкіри, м’язів. Тож лікарі вирішили замінити відсутню кістку конструкцією з медичного цементу з металевим стержнем всередині. Ідея була успішною, адже кровообіг в руці Валентина був збережений, а артерії цілі.

Як зазначають лікарі, операція відбулась легко – “творчий процес, коли спілкувалися між собою, інколи навіть жартували”.

Зазначено, що це перша така операція, яку здійснив заклад.

Фото з телеграм-каналу ВРУ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.