У Вінницькій громаді планують створити екоферму на 1000 голів великої рогатої худоби

19:04
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій міській територіальній громаді планують створити екоферму, де будуть умови для 1000 голів великої рогатої худоби. Будівництво планують реалізувати цьогоріч.

Про це повідомляється на сайті Вінницької міської ради та розповіли та воркшопі «Стале тваринництво та перспективи розвитку галузі».

 

 

 

Так, на заході зазначили, що кількість великої рогатої худоби за останні 20 років зменшилася в понад 10 разів, а більша частина поголів’я вирощується в особистих селянських господарствах. Тож наразі спостерігається зменшення об’ємів виробництва молока.

Тому, аби створити умови для збільшення поголів’я, спікери зазначали, що потрібно активно працювати над відновленням пасовищ, а також підтримувати людей, які працюють у галузі тваринництва.

– Ми плануємо цьогоріч реалізувати будівництво екоферми в Малих Крушлинцях, де будуть умови для 1000 голів великої рогатої худоби. Вона буде зведена за всіма європейськими екологічними технологіями: доглядом за тваринами, їх годівлею, обробкою продукції та переробкою відходів на біогазових установках.

 

 

 

Не менш важливою складовою є й підтримка демобілізованих військових, тож ми передбачаємо працевлаштування ветеранів на цій фермі. Ми також маємо напрацювання у сфері свинарства та вівчарства, зокрема, надалі плануємо створити молочну ферму сімейного типу, – сказав Олександр Закорченний, радник міського голови з питань агропромислового розвитку.

Зокрема, передбачено, що на фермі зможуть працювати близько 50 людей. З них до 50% мають бути демобілізованими військовими.

Круглий стіл відбувся в межах проєкту ПРООН-GEF «Сприяння сталому тваринництву та збереженню екосистем на півночі України».

Фото Євгена Симоненка
Головне фото – ЧЕline

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.