У Вінниці зі сміття створюють будматеріали та експортують їх до Мексики. ВІДЕО

13:39
Автор: В'ячеслав Луцков

На одному з підприємств у Вінниці тверді побутові відходи перетворюють на будівельні матеріали, які експортуються за океан. З них, зокрема, створюють люки, тактильну плитку та бруківку.

Про це повідомляється в сюжеті Радіо Свобода.

Так, у 2007 році вінницьке підприємство “Руслана” почало переробляти тверді побутові відходи і виготовляти з них різні будівельні матеріали: люки, тактильну плитку, бруківку тощо. Саме ця тактильна плитка покладена в аеропорту “Бориспіль”, а вінницькі кришки для каналізаційних люків експортують в Мексику та Європу.

 

На сьогодні ми переробляємо в рік близько 300-350 тонн “важкопереробних” відходів. І робимо з них високоякісну продукцію шляхом додавання кварцевого піску і методом подальшого пресування – розповідає Оксана Танасогло, помічниця директора підприємства.

 

Матеріал до підприємства надходить зі сміттєвих полігонів з усієї України. Далі тверді та плівкові відходи подрібнюються на шредері та під дією температури та води. Протягом однієї зміни на підприємстві переробляється до 1,5 тонни плівкового пластику. Потім заготовка відправляється до плавильного апарату.

В плавильний апарат завантажується формувальна суміш. В середині апарату труба та шнек з лопатками. У міру проходження маси через апарат вона нагрівається, потім іде розплавлення і маса виходить у вигляді густого “тіста” – розповів Олександр Віт, директор із виробництва.

 

 

 

 

Готове “тісто” зважують та закладають у формовочний прес – там форма стискається і формується виріб. Потім форма охолоджується, зайвий матеріал обрізають і він теж йде на переробку. Виробництво є беззалишковим.

Одним з найпопулярніших виробів є плитка із вторинної сировини – вона не ламається, не стирається та не боїться води.

Такий матеріал люблять і використовують тому, що, по-перше, на матеріалі не утворюється налідь. Він не боїться морозу та є морозостійким через те, що в нього майже немає водопоглинання. І, відповідно, не руйнується від атмосферних факторів.

На АЗС, наприклад, плитку широко використовують, бо вона не утворює іскру при падінні на неї якихось предметів. Крім того, плитку також можна використовувати на СТО та різних виробництвах, де є агресивне середовище, через те, що вона маслостійка, бензостійка та стійка до кислот – зазначив Віталій Демченко, менеджер зі збуту.

 

 

Саме вінницька тактильна плитка є на багатьох українських зупинках і навіть в аеропорту “Бориспіль”. А люками, які виготовляють у Вінниці, накривають каналізацію в Європі та Мексиці.

Відео – Радіо Свобода

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.