У Вінниці завершують облаштування нового дитсадка «Мадагаскар». ВІДЕО

11:45
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці майже завершили укомплектовувати новий дитячий садок, що по вулиці Трамвайній. Дитячий заклад із назвою «Мадагаскар» прийматиме вихованців вже з наступного року. 

Дитячий садок муніципально-приватного партнерства у Вінниці створили у співпраці з приватною гімназією «Дельфін» й наразі це перший приклад такої співпраці в Україні, розповідають у сюжеті UA:Вінниця.

 

Директор «Дельфіна» Андрій Піжевський каже, що новий дошкільний заклад розрахований на 150 дітей, а перші 100 вихованців почнуть відвідувати садок вже у січні 2020 року. Із загальної міської черги сюди ходитимуть 30-40 дітей. Водночас батьки сплачуватимуть лише за харчування, а міська влада візьме на себе перебування дитини у закладі, що складає від 15 до 18 тисяч гривень в рік на одну дитину.

– В перших числах січня ми вже привеземо наших діточок, які будуть в цьому закладі й будемо чекати вже тих діточок, яких нам дадуть з міської ради. Ми їх не вибираємо, ми їх не знаємо. Тобто, які списки нам дадуть, тих і будемо приймати. До цього ми працювали 10 годин, а тепер доведеться 12.

Звісно, наші вихователі не готові працювати довше. Потрібно буде добирати, щоб вони починали змінювати одна одну. Наразі в нашому закладі перебування коштує 4 500 гривень щомісяця, це включаючи харчування, — додає Андрій Піжевський.

– Потрібно влаштовувати дітей в садочки не тільки за рахунок будівництва нових, відкриття груп вже в наявних закладах, але й укладанням договорів з приватними закладами для влаштування дітей із загальної електронної міської черги на отримання дошкільної освіти, — розповідає очільниця департаменту освіти ВМР Оксана Яценко.

Водночас, за словами заступниці міського голови Галини Якубович, у цьому мікрорайоні черг у дитсадок немає, однак «Мадагаскар» – єдиний заклад, який взяв участь у міському конкурсі. Разом з тим найбільша нестача дошкільних навчальних закладів у Вінниці наразі на Замості, у Центрі та на Старому місті.

Як повідомляли раніше, щоб дізнатись, скільки дітей з електронної черги можуть направити в цей садочок, співпрацювали з місцевим ОСББ. Наразі таких дітей 17. Щодо батьків, то вони будуть сплачувати лише за харчування  дітлахів (75% від загальної суми за місяць, що близько до ціни в комунальних садочках).

Читайте також: Перший приватний садочок Вінниці, який прийматиме дітей з муніципальної черги, запрацює в січні 2020 року. ФОТО

Читайте також: Змінити Мельбурн на Вінницю: історія автора “Артинова” та власника “Дельфіну” Андрія Піжевського. ВІДЕО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.