У Вінниці засудили чоловіка, який “радив” РФ стріляти по містах та в телевежу

14:48
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці суд першої інстанції виніс вирок вінничанину, який закликав представників РФ наносити ракетний удар по вінницькій телевежі. Обвинуваченого в держзраді наразі засудили до п’яти років позбавлення волі.

Про це йдеться у відповідному тексті вироку.

Так, обвинувачений громадянин України після початку повномасштабного вторгнення самостійно встановив зв’язок із колишнім військовослужбовцем ЗС РФ з метою надання допомоги країні-агресору, зокрема, підрозділам ЗС РФ у здійсненні підривної діяльності проти України.

Представники РФ через месенджер “Телеграм” поставили чоловіку завдання “здійснити моніторинг переміщення та концентрації Збройних сил України, встановлення засобів та способів інформування населення України про перебіг воєнних дій у країні”.

Вказується, що обвинувачений 1 березня, “будучи обізнаним із місцями дислокації та оборонними позиціями Збройних сил України, …направив представнику РФ аудіо-повідомлення про необхідність нанесення артилерійських ударів підрозділами ЗС РФ по м. Маріуполю та м. Харкову, з метою нанесення максимальних втрат підрозділам ЗС України та цивільного населення зазначених населених пунктів”.

 – Того ж дня обвинувачений, продовжуючи виконувати завдання представника РФ, перебуваючи за місцем свого проживання у м. Вінниці, достовірно знаючи про порядок інформування населення щодо перебігу бойових дій в Україні, о 18 години 29 хвилин записав на направив представнику РФ, аудіо-повідомлення зі своїми порадами та вказівками про нагальну необхідність нанесення ракетного удару підрозділами ЗС РФ по телевізійні вежі, з метою подальшої передачі даної інформації до Федеральної служби безпеки Російської Федерації, з метою повного припинення телерадіомовлення в Україні, що миттєво спричинить паніку серед населення України, і нанесе значну шкоду інформаційній безпеці та обороноздатності України, – йдеться у тексті вироку.

Як повідомляють в документі, обвинувачений вінничанин, зокрема, відправляв такі голосові повідомлення: “…я воопще нах… не понімаю якого х.. вона панькаються з тим Маріуполем, Харковом? Ну, їб..ть відстроїться потом вся ця інфраструктура, ти дивиш, що роблять, ракети випускають? Там же ж саме основне кодло це, бендеровське. …”, а також таке: “Братан, може в тебе які є зв`язки з серйозними людьми, скинь це оповєщєніє моє, нехай нах…й в…буть вишку щоб не віщали ці канали, ….., скинь комусь …., пускай оні передадуть дальше на вашу службу безопасності, надо прекратить телевещаніє, іменно етіх каналов внутрєніх украінскіх, бо тут реально всьо перекручівают…”.

В одній зі своїх розмов зі своїм товаришем, який живе в РФ, він закликав останнього звернутись до спецслужб РФ та передати їм його вказівки щодо необхідності нанести ракетні удари по Вінницькій телевежі, з метою припинити трансляцію на території міста та області загальнонаціональних телеканалів, з екранів яких закликали народ України не панікувати, не коритись загарбникам та вступати до лав ЗС України. Також висловлювався з приводу необхідності якомога швидше коритись російським загарбникам.

Зрештою, обвинувачений визнав свою вину у інкримінованих злочинах. Вінницький міський суд ухвалив визнати винуватим вінничанина у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України та призначити йому покарання у виді 5 років позбавлення волі без конфіскації належного йому майна. Вирок обвинувачений ще може оскаржити.

Нагадаємо, що вінницька телевежа зазнала ракетного удару 16 березня 2022 року. Внаслідок цього у Вінниці тимчасово не працювало ефірне мовлення ефірне мовлення До провадження долучили протоколи огляду місця подій (по вулиці Максимовича).

Разом з тим, як повідомляли раніше в СБУ, у провадженні йшлося про київську телевежу, яку обстріляли 1 березня.

Ілюстративне фото – volynonline.com