У Вінниці зафіксували першу смерть медика внаслідок інфікування коронавірусом на робочому місці

16:44
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці зафіксували першу смерть медика внаслідок інфікування коронавірусом на робочому місці. Старша медична сестра брала в інфікованих колег зразки для ПЛР-тесту без належних засобів індивідуального захисту.

Про це повідомляється на сайті Управління Державної служби України з питань праці у Вінницькій області.

Так, 1 липня у Вінниці зафіксували перший випадок смерті інфікованої медпрацівниці. Нею стала старша медична сестра 1960 року народження, яка працювала у відділенні № 1 філії «Вінницька СЕМД» КНП «ТМО «Вінницький обласний Центр Екстреної Медичної допомоги та медицини катастроф Вінницької обласної ради».

Днями ж відбулось останнє, третє засідання спеціальної комісії Управління Держпраці у Вінницькій області, яка мала встановити, чи була медпрацівниця інфікована на робочому місці, чи в побуті. Як наслідок, комісія “визнала цей нещасний випадок таким, що пов’язаний з виробництвом”:

Комісією зі спеціального розслідування встановлено, що старша медична сестра протягом 9-12 червня 2020 року брала участь у відборі біологічного матеріалу для ПЛР – тесту (мазки з носа та зіву) у всіх співробітників відділення.

Відбір проводився без належних засобів індивідуального захисту. А за результатами тестів виявлено 44 підтверджених випадків COVID-19 у співробітників, з якими безпосередньо контактувала П. – йдеться у повідомленні.

 

Фото з другого засідання

 

Так, причинами настання нещасного випадку зі смертельним наслідком визнано:

– незабезпеченість засобами індивідуального захисту – виконання робіт по відбору біологічного матеріалу без захисних окулярів або щитка для обличчя, та ізоляційного (захисного) халату;
– недоліки під час навчання безпечному проведенню робіт – допуск працівниці до виконання нової для неї роботи (відбір біологічного матеріалу) без проходження навчання, перевірки знань та первинного інструктажу з питань охорони праці.

Відтак, родичам померлої медпрацівниці мають здійснити виплату у розмірі 750-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 647 750 гривень).

Крім цього, як повідомив Vежі завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України Степан Томин, раніше в Хмільнику зафіксували смерть ще одного медичного працівника (за освітою), який, разом з тим, на момент зараження за фахом не працював, тож інфікування відбулось у побуті.

Головне фото – pmg.ua

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

Читайте також: У лікарні імені Пирогова у Вінниці виявили спалах коронавірусу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.