У Вінниці за несплату аліментів спробували притягнути до відповідальності покійника

15:11
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці через несплату аліментів склали адміністративний протокол на покійника. Суд першої інстанції призначив мертвому чоловіку 120 годин суспільно корисних робіт. Згодом це рішення оскаржили в апеляції, а провадження у справі закрили. 

Про це повідомляється на сайті прокуратури Вінницької області.

– …Вінницькою окружною прокуратурою встановлено, що працівники Центрального відділу державної виконавчої служби (наразі – Перший відділ ДВС) у м. Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) незаконно склали протокол про адміністративне правопорушення за несплату аліментів щодо померлого чоловіка.

Вінницький міський суд розглянув надані виконавчою службою матеріали та ухвалив рішення про притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП (несплата аліментів на утримання дитини). Судом покійнику призначено 120 годин суспільно корисних робіт, – зазначають у прокуратурі.

Як наслідок, “неправомірне рішення суду оскаржено прокуратурою в апеляційному порядку. Вінницький апеляційний суд скаргу прокурора задовольнив, постанову суду першої інстанції скасував, а провадження у справі закрив у зв’язку зі смертю відповідача”.

У прокуратурі називають ситуацію “спробою контролюючого органу сфальсифікувати документи задля показників своєї роботи”.

Також вказується, що це не перше схоже порушення органів Державної виконавчої служби, виявлене прокуратурою цього року. Так, цього року працівники служби склали протокол про адміністративне правопорушення за несплату аліментів щодо особи, яка визнана неосудною та перебувала на примусовому лікуванні у психіатричному закладі.

У цьому випадку Вінницький міський суд також ухвалив рішення про притягнення відповідача до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.

Ця постанова суду також була оскаржена в апеляційному порядку, а провадження у справі закрито.

Ілюстративне фото – cloudfront.net