У Вінниці за минулий рік відремонтували 12 прибудинкових територій

12:31
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці протягом 2022 року капітально відремонтували 12 прибудинкових територій після заміни інженерних мереж. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, з них чотири двори відремонтували повністю за кошти міського бюджету, а до ремонту восьми були залучені кошти мешканців на умовах співфінансування 30 на 70.

 При цьому, за кошти бюджету ми робимо основні роботи – асфальтування проїжджої частини, облаштування тротуарів, вимощення навколо будинку, – каже директор департаменту житлового господарства Вінницької міської ради Роман Фурман. – Якщо ж люди бажають додатковий благоустрій, наприклад, облаштування паркомісця, встановлення лавочок для відпочинку, урни тощо, то тоді уже вартість цих робіт іде за умовами співфінансування. Адже, якби люди платили 30% від загального кошторису, то суми виходили б досить великі

Так, протягом 2022 року відремонтували прибудинкові території за адресами: Стельмаха,17, Стельмаха, 19, Хмельницьке шосе, 77, Ващука, 41, Левка Лук’яненка, 58, 600-річчя, 72, 600-річчя, 40, 600-річчя, 42, проспект Космонавтів, 42 та Бевза, 36, Р. Скалецького, 35/194, проспект Юності, 55.

Зазначено, що через обмеженість ресурсів міського бюджету та військові дії, в місті першочергово фінансуються території, де є ініціатива мешканців долучитися до ремонту, зокрема, за програмою співфінансування 30 на 70:

Це дозволяє збільшити кількість ремонтних робіт в межах можливості в бюджеті. Ця програма має попит в мешканців, і саме ті прибудинкові території, де роботи мають виконуватися на умовах співфінансування включаються до планів в першу чергу.

Аби будинок додали до програми співфінансування, його мешканці мають провести збори і потім з протоколом цих зборів звернутися до міської ради: управляючої компанії або департаменту житлового господарства.

З 2017 року по 2022 рік, включно, департамент житлового господарства здійснив комплексний капітальний ремонт 190 прибудинкових територій. Водночас кількість прибудинкових територій, які ще потребують капітального ремонту – понад 400.

За рахунок міського бюджету у 2022 році виконали також поточний ремонт 86 прибудинкових територій, тобто ямковий ремонт асфальтобетонного покриття. Таким чином оновили ділянки загальною площею 7, 9 тисяч метрів квадратних, що складає близько 15% від загальної потреби.

Фото – vitatv.com.ua

Читайте також: У Вінниці цієї ночі використали 539 тонн протиожеледних матеріалів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.