У Вінниці за 7 мільйонів побудують нову систему оповіщення населення

16:30
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Майже рік у Вінниці шукали варіанти реконструкції  старої системи оповіщення населення, якій уже близько півстоліття. Нині відділ з надзвичайних ситуацій міськради вже подав готовий проект будівництва нової системи європейського зразка.

  • Це проект дороговартісний – попередній кошторис його становить 7 мільйонів гривень. Наразі проект уже проходить експертизу, результати якої будуть відомі протягом двох тижнів, – повідомив журналісту VeжА  Олег Парфілов – начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності.

За його словами, через те, що в Україні немає виробника такого обладнання, потрібно було розрахувати вартість проекту відповідно до цін на європейське обладнання. Пошуки забрали чимало часу і відділ не встиг подати цей проект до кінця року, аби витрати запланували у бюджеті міста на 2017 рік.

  • На початку січня я подам звернення на ім’я міського голови та депутатів, щоб ці кошти передбачили на будівництво систем оповіщення. Після тендеру буде відомо де закупимо апаратуру. Нині таке обладнання виробляють у Польщі, Чехії. Маю надію, що знайдемо потрібне на європейському ринку, – каже Олег Парфілов.

– Чим нове обладнання відрізнятиметься від старого?

  • Почнімо з того, що робочих сирен у місті не лишилося. Сама система оповіщення застаріла – виготовлена ще у 60-х роках. Працює вона так: ми чуємо сигнал, вмикаємо радіо чи телевізор, де в цей час система перехоплює сигнал на радіо та телебаченні, і чуємо звернення та вказівки. Нова система передбачає введення окремої посади диспетчера у «Цілодобовій варті», встановлення гучномовців у різних частинах міста, які працюватимуть по схемі зашумлення, тобто окрім сигналу «Увага всім», саме повідомлення про надзвичайну ситуацію лунатиме безпосередньо з гучномовця.

– Перехоплення радіо- і телесигналів уже не буде?

  • Буде. Ми залишимо можливість перехоплювати сигнал на телеканалі «ВІТА». Також домовилися із власниками ФМ-станцій у Києві. Вони погодилися. Проте, будемо обирати ті хвилі, які мають найбільше охоплення. Адже часто нам називають завищені рейтинги. До прикладу, 3-4 роки тому дуже багато вінничан, особливо автомобілісти, слухали радіо «Шансон». На сьогодні аудиторія його зменшилася, тому нам треба шукати іншу хвилю, – сказав Олег Парфілов.

Як повідомила директор департаменту фінансів Наталя Луценко, у бюджеті міста на 2017 рік не передбачено зазначених семи мільйонів на будівництво нової системи оповіщення.

  • У січні депутати під час сесії розглянути можливість виділення цих коштів. В крайньому разі у нас є резервний фонд, в якому закладено 11 мільйонів гривень. І в разі якихось надзвичайних ситуацій ми маємо право провести видатки з цього фонду на ті чи інші необхідні заходи, – сказала Наталя Луценко.

Про прийняття такого рішення вінничан буде поінформовано окремо.