У Вінниці визначили 16 проектів переможців конкурсу «Бюджет громадських ініціатив»

12:27
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Протягом двох тижнів у Вінниці тривало голосування за проекти цьогорічного конкурсу «Бюджет громадських ініціатив». Ті проекти, які отримали найбільшу підтримку містян, будуть реалізовані вже наступного року. 

Сьогодні, 28 жовтня, відбулось засідання Координаційної ради та визначили переможців міського конкурсу.

Загалом цьогоріч за проекти «Бюджету громадських ініціатив» мешканці Вінницької міської ОТГ віддали 19 094 голоси: за великі проекти – 12 556 голосів, а за малі – 6538 голосів. Це дещо менше, ніж минулого року, оскільки через пандемію коронавірусу та карантинні обмеження голосування відбувалось лише в електронному варіанті.

– У 2016 році міський голова Сергій Моргунов ініціював створення такого проекту, як «Бюджет громадських ініціатив». Це європейська практика, яка є інструментом прямої демократії. Громадяни міста можуть брати участь у прийнятті рішень щодо розподілу бюджетних коштів для розвитку та розбудови нашого міста, – зазначив на початку засідання секретар міської ради Павло Яблонський.

Цього року фінансування конкурсу збільшили до 8 мільйонів гривень. З них 6 400 000 гривень – на великі проекти, а 1 600 000 – на малі.

Переможцями голосування є проекти, які набрали найбільшу кількість балів за рейтинговою системою. Цей рейтинг розраховували відношенням кількості голосів, відданих за проект, до суми бюджетних коштів, необхідних для його реалізації. Відповідно, чим менше грошей потрібно на реалізацію – тим вищий рейтинг.

– У разі набрання найбільшої кількості балів декількома проектами одного виду (великі або малі), які передбачається реалізовувати на території за одним поштовим індексом – переможцем визначається лише проект, який набрав більше балів за рейтингом. Це ключова відмінність від попередніх років, – наголосив Андрій Очеретний.

Зрештою, визначили 16 проектів-переможців конкурсу. З них 7 великих проектів та 9 малих.

ВЕЛИКІ ПРОЕКТИ:

– проект №18 «Очистка озера Староміське». Вказаний бюджет на реалізацію проекту – один мільйон гривень. Проект передбачає очистку озера Староміське, поглиблення дна, інженерні споруди для регулювання рівня води, в тому числі з метою використання озера, як природнього пожежного резервуару в густонаселеному мікрорайоні з дитсадком.

– проект № 41 «Улаштування ігрового комплексу по вул. С. Ценського». Вказаний бюджет – 1 008 684 гривень. ПРоект передбачає улаштування ігрового комплексу, встановлення канатних конструкцій та гумових фігур.

– проект №63 «Затишний сквер у Тяжилові». Вказаний бюджет – 797 470 гривень. Проект передбачає благоустрій загальнодоступної прохідної ділянки з улаштуванням брукованої доріжки, лавочок, смітників, освітлення, встановлення огородження.

– проект №2 «Комфортний простір очікування та відпочинку пацієнтів медичного містечка на Вишеньці». Вказаний бюджет – 303 290 гривень. Проект передбачає створення комфортної зони очікування та відпочинку поблизу медичної установи для відвідувачів різної вікової категорії.

– проект №45 «Центр пляжного волейболу Вінниці». Вказаний бюджет – 1 053 600 гривень. Проект спрямований на створення сучасного Центру пляжного волейболу Вінниці на пляжі «Хімік», вул. Рєпіна, 15. Тренуватись і проводити змагання зможуть мешканці всіх районів м.Вінниці (як професіонали, так і аматори). Метою проекту є розвиток спорту, популяризація здорового способу життя, створення комфортних умов для активного і здорового відпочинку.

– проект №13 «Дитяча майстерня 3D-друку та моделювання». Вказаний бюджет – 360 600 гривень. Пропонується створити на базі КЗ «Центр підліткових клубів за місцем проживання» майстерню – простір з 3D- друком, де будуть створюватися різноманітні технологічні об’єкти в тривимірному зображені, що будуть задіяні в інформаційно-технологічному житті міста Вінниця, а також будуть організовані творчі майстер-класи, освітньо-виховні години, програми відповідної тематики.

В майстерні діти, підлітки та молодь матимуть змогу безкоштовно навчатися створювати, моделювати тривимірні зображення, брати участь у майстер-класах, а також розкрити та проявити таланти, розвивати уміння та навички, розширювати горизонти навчання певного предмету.

– проект №16 «Чистий район – чисте місто». Вказаний бюджет – 1 100 000 гривень. Проект – осередок екологічної культури мешканців мікрорайону «Вишенька», який покращить естетичний вигляд однієї із центральних вулиць міста, надасть можливість організації та згуртування населення громади. Мешканці матимуть змогу комфортно та продуктивно проводити вільний час.

Таким чином, вартість реалізації всіх великих проектів становить 5 623 644 гривні. Залишок у фонді – 776 356 гривень.

МАЛІ ПРОЕКТИ:

– проект №40 «Улаштування наземного батуту біля дитячих гірок, на вулиці Волошковій». Вказаний бюджет – 225 710 гривень. В описі проекту вказано, що пропонують улаштування наземного батуту з безпечним покриттям по контуру.

– проект №67 «Затишний міні-сквер «Перлина» у Тяжилові». Вказаний бюджет – 250 тисяч гривень. Проект передбачає облаштування затишного міні-скверу передбачає встановлення 4 лавочок, 4 смітників, брукованої доріжки, огородження та освітлення. Це має забезпечити мешканців мікрорайону комфортною зеленою зоною для відпочинку, а також покращить естетичний вигляд міста.

– проект №54 «Безкоштовна стерилізація безпритульних кішок і котів  на території Вінницької ОТГ». Вказаний бюджет – 248 тисяч гривень. З метою попередження неконтрольованого росту популяції безпритульних тварин на території міста Вінниця, пропонується провести стерилізацію безпритульних кішок та котів та провести вакцинацію від сказу.

– проект №21 «3D-моделювання і його використання для протезування кінцівок». Вказаний бюджет – 200 тисяч гривень. Проект передбачає популяризацію математичного і комп’ютерного моделювання; вивчення світового досвіду психологічної та реабілітаційної допомоги людям, які втратили кінцівки. Автори проекту зазначають, що основні переваги надрукованих на 3D-принтері протезів: вартість, швидкість, універсальність, комфорт. Реалізація проекту сприятиме досягненню освітніх, інноваційних і соціальних цілей.

– проект №52 «Правильний вибір! – курси для дітей учасників бойових дій та загиблих учасників АТО/ООС». Вказаний бюджет – 141 415 гривень. Автори проекту зазначають, що задля ефективного відновлення психологічного здоров’я дітей учасників бойових дій та загиблих учасників АТО/ООС необхідно розробляти та впроваджувати психосоціальні заходи, спрямовані на подолання психологічних наслідків травматичних подій. Проект спрямований на вирішення завдань щодо психоемоційного розвантаження вказаної категорії осіб.

– проект №4 «Вінниця в мистецтві художнього слова». Вказаний бюджет – 100 тисяч гривень. Метою проекту є проведення літературно-мистецького конкурсу «Вінниця у мистецтві художнього слова», у якому братимуть участь школярі 10-11 класів загальноосвітніх шкіл та студенти вінницьких коледжів, інститутів (1-2 курс), університетів (1 курс), розвиватимуть свої творчі здібності, глибше пізнаватимуть свій рідний край, його історію та культуру. Автори вказують, що  місто матиме власний літературно-мистецький конкурс, як платформу для розвитку творчого потенціалу молоді міста. Планують також видати альбом «Вінниця та вінничани в мистецтві художнього слова». Матеріали конкурсу будуть надіслані до шкільних, університетських та міських бібліотек, а соціальні мережі будуть поповнені промо-роликами.

– проект №59 «Не будь байдужим – навчись рятувати життя ближнього!». Вказаний бюджет – 46 тисяч гривень. Передбачається проведення тренінгів про надання першої домедичної допомоги для різних вікових категорій із залученням відповідних спеціалістів швидкої екстренної допомоги.

– проект №38 «Подільський центр прав дитини». Вказаний бюджет – 165 тисяч гривень. Метою проекту є підвищення правової обізнаності дітей та молоді через впровадження прикладних пізнавальних тренінгів.

– проект №11 «Комфортна зона відпочинку та прогулянки для пацієнтів КНП «ВМКЛ №3». Вказаний бюджет – 223 495 гривень. Цей проект спрямований на покращення сервісу для пацієнтів дорослого віку. Які знаходяться на лікуванні у відділенні «Хоспіс», а також відвідувачів лікарні.

Вартість реалізації всіх малих проектів становить 1 599 620 гривень.

З переліком усіх поданих на конкурс проектів, їхнім описом та кошторисом можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

До речі, зважаючи на те, що до Вінниці приєднуються нові території, наступного року бюджет конкурсу збільшать ще на 2 мільйони – ці кошти спрямують на реалізацію проектів саме на приєднаних територій. Свої проекти громади зможуть подати вже у 2021 році, а реалізують їх у 2022-му.

Графіка та фото від авторів проектів