У Вінниці виявили порушників, які викачані відходи зливали у зливову каналізацію

13:40
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці інспектори “Муніципальної варти” притягнули до відповідальності порушників, які забруднювали річку Дьогтянець.

Як повідомляє Вінницька міська рада, за словами начальника “Муніципальної варти” Віталія Чигура, вінничани, які проживають поруч з річкою, зверталися з повідомленнями щодо стану водойми. Вони розповіли, що річку хтось систематично забруднює. Скаржилися на сморід та жирні плями на поверхні води, які з’являлися з періодичністю раз на кілька тижнів.

– Ми взяли цю ситуацію на контроль і за допомогою камер відеоспостереження на одному з магазинів виявили порушників. Це представники компанії, яка надають послуги з обслуговування жировловлювачів та утилізацією жирів. Викачані відходи вони зливали у зливову каналізацію, – розповів Віталій Чигур.

За цим фактом інспектори склали два протоколи про вчинення адміністративного правопорушення. Також інформацію вже передали у Вінницьку обласну прокуратуру для розгляду та реагування в межах наданих їм повноважень.

Віталій Чигур підкреслює, що від загального стану всіх водних об’єктів громади залежить якість питної води. Тому малі річки та струмки мають залишатися чистими, тому що вони потрапляють у русло Південного Бугу.

Згідно з Правилами благоустрою, громадянам, які скидають стічні води у водойми та не належно облаштовують вигрібні ями, загрожує штраф. Його розмір сягає від 340 до 1360 грн для громадян та від 850 до 1700 грн – для суб’єктів підприємницької діяльності.

Зазначено, що перевірки водних об’єктів та прилеглих до них територій у Вінницькій громаді тривають вже понад три роки. Це роблять для мінімізації випадків забруднення річок та струмків та покращення санітарного стану водойм і територій поруч.

Віталій Чигур також зазначив, що у попередні роки працівники Муніципальної варти фіксували різні порушення. Містяни влаштовували на прибережних зонах сміттєзвалища або ж виводили каналізаційні стоки з приватних домоволодінь у річки.

Ілюстрація – ecopolitic.com.ua

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.