У Вінниці виявили факт незаконного утримання чоловіка в ізоляторі тимчасового тримання

10:12
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінницька прокуратура виявила факт безпідставного утримання чоловіка – спершу в ізоляторі тимчасового тримання поліції, а потім і у Вінницькій установі виконання покарання № 1.

Як повідомляється на сайті прокуратури Вінницької області, внаслідок цього, чоловік вийшов на волю на близько п’ять днів пізніше визначеного.

– Працівниками відділення поліції № 1 Вінницького районного управління поліції на підставі розпорядження Вінницького міського суду про виконання вироку 28.04.2021 затримано чоловіка, засудженого до позбавлення волі, та поміщено його до ізолятора тимчасового тримання № 1 Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

При цьому, працівниками поліції залишено поза увагою, що судом на підставі ч. 5 ст. 72 КК України засудженому зараховано в строк покарання строк попереднього ув’язнення з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі, у зв’язку з чим строк невідбутого покарання становив лише два дні, – зазначають в прокуратурі.

Таким чином, чоловіка мали випустити на волю вже у першій половині 30 квітня 2021 року. Однак “після фактичного відбуття строку призначеного судом покарання працівниками поліції безпідставно конвойовано вже незаконно утримувану особу до державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)».

– В свою чергу відповідальні працівники державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)», які перебували на чергуванні не перевірили наявність законних підстав для поміщення до установи доставленого працівниками поліції чоловіка, внаслідок чого останній незаконно утримувався у слідчому ізоляторі установи до 5 травня 2021 року, – йдеться в повідомленні.

Як наслідок, Вінницькою обласною прокуратурою внесено вказівки керівникам Головного управління Національної поліції у Вінницькій області та державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)» про притягнення винних службових осіб до дисциплінарної відповідальності.

Крім того ДБР наразі здійснює “досудове розслідування за фактом протиправних дії працівників поліції та установи виконання покарань, що призвели до істотних порушень охоронюваних законом прав особи на свободу”.

Ілюстративне фото – Маю право