У Вінниці вимагатимуть нового закону про мову читанням віршів Шевченка

13:59
Автор: Vежа
Become a Patron!

До 204-річниці з дня народження Великого Кобзаря молоді вінничани читатимуть вірші Шевченка, а також будуть закликати підтримати Закон про мову №5670.

Вже завтра, 9 березня, об 11:00 на площі Тараса Шевченка, що біля Краєзнавчого музею, відбудеться акція підтримки громадського законопроекту про мову № 5670, повідомляє ГО “Вінницька європейська стратегія”.

Законопроект№ 5670 “Про державну мову” напрацьований робочою групою під керівництвом професора Володимира Василенка при Міністерстві культури. До робочої групи входили представники громадськості та експерти, що спеціалізуються на питаннях мовної політики. Співавторами законопроекту виступили понад 30 народних депутатів з різних фракцій.

У законопроекті  враховано світовий, у тому числі, європейський досвід мовного законодавства (Литва, Латвія, Польща, Росія, Білорусь, Франція, Австрія) та досвід усіх мовних законопроектів, що існували в Україні за всі часи незалежності. Він регулює тільки вживання державної (української) мови. Законопроект не стосується мов національних меншин. Передбачає обов’язок володіти державною мовою для обіймання державних посад, для педагогів, медичних працівників. Регламентує порядок застосування державної мови в державних органах та в публічних сферах суспільного життя (реклама, ЗМІ, освіта, науки, культурні заходи, інформація про товари, обслуговування, охорона здоров’я, транспорт тощо). Передбачає створення державних інститутів для забезпечення стандартів та захисту державної мови.

Нагадаємо, що днями Конституційний суд України визнав неконституційним попередній мовний закон авторства одіозних Ківалова та Колесніченка. У 2012 році прийняття цього закону викликало масові протести по всій країні та сутички протестувальників з “Беркутом” біля Українського дому в Києві. Наразі парламент має ухвалити новий закон “Про державну мову”