У Вінниці вимагали виборчої реформи та вивели студентів на мітинг. ФОТО, ВІДЕО

10:34
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35

Кілька десятків людей від різних політичних сил сьогодні, 15 травня зібралися під стінами Вінницької ОДА вимагати прийняття нового виборчого законодавства.

Акція такого спрямування цього дня відбуваються по всій країні, зокрема у багатьох обласних центрах. Так, у Вінниці вимагати виборчої реформи вийшли не лише “нові обличчя” української політики, але й “ветерани” відтчизняного парламентаризму.

Зокрема, на площі біля ОДА можна було помітити людей з прапорами “Самопомочі”, “Громадянської позиції”, “Руху нових Сил”, УКРОПу та “Батьківщини”. До речі, саме представники партії Тимошенко мали чи не найчисельніше представництво в “президії” мітингу – безпосередньо перед входом до Облдержадміністрації.

На початку заходу, його координаторка у Вінниці Олена Данілова оголосила основні вимоги зібрання: прийняття законопроекту №3112-1, що передбачає зокрема скасування мажоритарної виборчої системи та перехід до пропорційної виборчої системи з відкритим списками.

За словами Данілової, наразі в країні діє виборче законодавство часів Януковича, котре містить корупційну складову. Зокрема координаторка акції акцентувала увагу на шкідливості мажоритарної системи, позаяк саме депутати-мажоритарники найбільше зловживають підкупом виборців.

Окрім того перед мітингом – який значною мірою складався з молодих людей – виступили також представники “Самопомочі”, Ганна Давиденко та Вадим Кудіяров від “Батьківщини”, Леонід Марцинківський від політичного проекту Міхаела Саакашвілі, Сергій Гайструк та Світлана Бевз від “Громадянської позиції” та інші.

Окрім зазначених у зверненні до ОДА, вимог, спікери також вимагали:

  • Зменшити прохідний бар’єр до парламенту, аби дати змогу зайти у Верховну Раду малим партіям,
  • Запровадження кримінальної відповідальності за підкуп виборців,
  • Заборони політичної реклами на телебаченні та біл-бордах,
  • Прийняти закон про імпічмент Президента та відкликання депутатів.

Окрім того, майже в кожному виступі звучали тези про “захоплення олігархами влади”, та “неможливість провести до влади нових людей”. Водночас представник “Батьківщини” зазначив, що партії Юлії Тимошенко “чи не єдиній вдалося майже повністю оновити свій склад по всій країні”.

З огляду на велику кількість на мітингу людей студентського віку, ми вирішили поцікавитися, чи справді учасники заходу орієнтуются в тих вимогах, за які вони сьогодні виступають. З’ясувалося, що більшість молодих пікетувальників дуже “плаває” в основних поняттях законопроекту 3112-1, а представники “Самопомочі” взагалі відмовилися спілкуватися з журналістами, заявивши, що “мають спочатку дізнатися перелік питань і підготуватися”.

Майже відразу після мітингу молодь здала прапори координаторам та швидко залишила площу перед ОДА.

Результатом мітингу стало звернення, підписане лідерами акції, котре мітингувальники мають намір передати керівництву ОДА. Деякі обласні депутати прямо на мітингу заявили, що ініціюють розгляд цього звернення вже на найближчій позачерговій сесії обласної ради.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.