У Вінниці викрили зловмисника, який через фішинг завдав збитків на понад 100 000 гривень

17:18
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці викрили хлопця, який створював та розсилав фішингові посилання під виглядом надання допомоги нібито від міжнародних організацій. Таким чином він завдав потерпілим збитків на понад 100 000 гривень.

Як повідомляється на сайті ГУНП у Вінницькій області, наразі йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Вказано, що 19-річний вінничанин розсилав фішингові посилання через месенджери під приводом надання допомоги від різних міжнародних організацій: “Червоного хреста”, ООН, UNICEF та інших організацій. Інтерфейс шахрайського сайту був подібним до офіційного ресурсу і сайту банківської установи.

В результаті, коли люди переходили за отриманим посиланням, зловмисник отримував дані банківських карток громадян і входив до облікових записів онлайн-банкінгу. Надалі фігурант замінював фінансові номери телефонів на підконтрольні.

Згодом з рахунків потерпілих зловмисник розраховувався за послуги в інтернет-ресурсах, а також знімав готівку. Загальна сума збитків, завдана потерпілим, склала понад 100 000 гривень.

Після викриття за місцем проживання фігуранта працівники поліції здійснили обшуки. Вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку, банківські картки та SIM-картки, що використовувалися у протиправній діяльності.

Зрештою, зловмиснику оголосили підозру за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство), ч. 2 ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) та ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу України.

За скоєне йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Ілюстративне фото – https://safe.novyny.live/