У Вінниці викрили керівника комунальної установи та двох лікарів на вимаганні 6500 доларів хабаря

16:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці викрили керівника комунальної установи та двох працівників медустанови, які вимагали 6500 доларів за виготовлення підроблених медичних документів. Підробки дозволяли військовослужбовцю уникнути виконання обов’язків служби.

Як повідомляють у Головному управлінні Нацполіції у Вінницькій області, під час проходження медичної комісії один із підозрюваних вимагав хабар у військовослужбовця за ухилення від військової служби. Чоловік звернувся до поліції, після чого подальші дії відбувалися під їхнім контролем.

Вчора, 6 лютого, у центрі міста затримали 48-річного керівника комунальної установи та двох лікарів одного з лікувальних закладів віком 48 та 58 років. Їх затримали під час отримання останньої частини хабаря за видачу свідоцтва «клієнту» про вигадану хворобу, в якій зазначено, що він непридатний до проходження військової служби.

ОНОВЛЕНО: Як стає очевидно з допису Вінницької ОВА, йдеться про Чорного Ігоря Васильовича, який наразі виконує обов’язки начальника Комунальної установи «Вінницький обласний навчально-методичний центр підготовки громадян до національного спротиву».

В облдержадміністрації звернулися до обласної Ради з пропозицією про звільнення Чорного Ігоря Васильовича із займаної посади.

– Твердо переконані, що людина, яка підозрюється у вчиненні корупційних діянь, пов’язаних із створенням незаконної схеми з отримання неправомірної вигоди від військовослужбовців ЗСУ за фальсифікований висновок ВЛК, не може очолювати установу, пов’язану з військово-патріотичним вихованням громадян України, – йдеться в повідомленні.

Разом з тим, зазначимо, що в грудні 2024 року в ОВА також рекомендували Вінницькій облраді призначити Чорного виконувачем обов’язків начальника згаданого центру. Відповідне призначення відбулось 7 січня. Про це повідомило NaПарижі з посиланням на відповідний документ.

Під час санкціонованих обшуків поліцейські вилучили понад 800 тисяч гривень, документацію та мобільні телефони.

Як повідомляє УСБУ у Вінницькій області, за матеріалами справи, посадовець налагодив схему одержання неправомірної вигоди за безпідставне «списання» військових зі служби за станом здоров’я.

Для реалізації оборудки чиновник залучив двох спільників: завідувача ендоскопічного кабінету та лікаря ортопеда-травматолога місцевої медустанови.

Обидва фігуранти оформлювали своїм клієнтам фіктивні медвисновки про непридатність до подальшого проходження служби через тяжкі або невиліковні захворювання. Далі вони направляли медичні довідки з фейковими діагнозами до місцевої ВЛК для зняття «хворих» з військового обліку, – повідомляють в Службі безпеки.

 

Злочинцям інкримінують ч. 3 ст. 368 ККУ (одержання неправомірної вигоди службовою особою). Вони перебувають в ізоляторі тимчасового тримання, також слідчі клопотатимуть про взяття їх під варту.

Максимальне покарання, яке може загрожувати підозрюваним – до десяти років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.

 

 

Заходи з викриття та документування правопорушення проводили слідчі слідчого управління, спецпризначенці КОРД, військова контррозвідка СБУ та Вінницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

Фото та відео – ГУ Нацполіції у Вінницькій області

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.