У Вінниці вступники з Донбасу можуть стати студентами без ЗНО, українського паспорту й атестату

12:11
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вчора, 3 червня, у Вінниці розпочав роботу освітній центр (ОЦ) «Донбас-Україна», який діятиме до 27 вересня. Через нього жителі тимчасово окупованих територій можуть вступити в українські профтехи та вузи за спрощеною процедурою – без українського паспорта, ЗНО та атестата.

Про це 3 червня повідомили на сайті Міністерства освіти і науки України.  Зазначається, що освітні центри працюють в Україні з 2016 року. Вступивши до закладу через освітній центр, жителі тимчасово окупованих територій зможуть отримати диплом, який визнаватимуть в Україні та світі.

Центри «Донбас-Україна» діють на базі понад 40 вишів – переміщених із зони ООС або тих, які розташовані на підконтрольній Україні території Луганської та Донецької областей. У Вінниці це Донецький національний університет імені Василя Стуса, куди можуть звернутись жителі Донбасу.

Для спрощеного вступу потрібно:

– звернутися до освітнього центру;

– подати заяву та заповнити освітню декларацію;

– скласти 3 вступні іспити – українську мову, історію України та профільний предмет (або творчий конкурс);

– отримати у школі, закріпленій за ОЦ, тимчасову довідку, яку протягом трьох місяців треба замінити на документ про освіту державного зразка.

Докладні інструкції можна переглянути ТУТ. 

«Ми наголошуємо на тому, що через освітні центри можна вступити без результатів ЗНО, українського паспорта та атестата. Однак, якщо вступник має український атестат чи складав ЗНО, але з певних причин хоче скористатися спрощеною процедурою вступу, то він може це зробити. Тобто до освітніх центрів можна звертатися як без результатів ЗНО та українського атестата, так і з ними», – повідомляють на сайті з посиланням на слова Світлани Кретович, начальниці головного управління вищої освіти МОН .

Центри працюватимуть до кінця вересня, але щоб гарантовано претендувати на бюджетні місця, вступникам потрібно подати документи до визначеної дати. Як повідомили Vежі на гарячій лінії МОН, у ДонНУ ім. Василя Стуса прийом документів для вступу на бюджет на бакалавра буде здійснюватись до 22 липня. Вступні іспити відбудуться до 25 липня, а зарахують вступників до 12-ї години 1 серпня.

Однак навіть якщо вступники з непідконтрольних територій не встигнуть подати документи до цього часу, то вони можуть до 26 вересня вступити на контракт й одразу після зарахування написати заяву про переведення на бюджет. У попередні роки більшість вступників з Криму та Донбасу скористалися цією процедурою та отримали місця держзамовлення.

Для отримання інформації про роботу освітніх центрів та процедуру зарахування на бюджет, кожен вступник може звернутися на гарячу лінію Фонду “Відкрита політика” –  0 800 504 425 (безкоштовно), +38 068-951-25-13, +38 050-550-54-11 – Viber, Telegram, WhatsApp.

Номер гарячої лінії МОН (працюватиме з 23.06 до 09.08) – (044) 287-89-29

Фото – Народна правда

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.