У Вінниці встановили символічний камінь на честь Івана Богуна. ФОТО

8:38
Автор: Vежа
Become a Patron!

У середмісті Вінниці з’явився великий символічний камінь на честь Івана Богуна. Таким чином активісти прагнуть вшанувати його пам’ять та нагадати владі міста про необхідність встановлення повноцінного пам’ятника Богуну. 

Камінь встановили перед колишнім кінотеатром “Росія”, де активісти прагнуть встановити пам’ятник наказному гетьману, вінницькому та кальницькому полковнику, військовому та державному діячу України Івану Богуну.

– Камінь встановлено на місці, поблизу площі імені Івана Богуна. Пам’ятник Івану Богуну має бути саме на цій історичній місцевості, що знаходиться біля комплексу “Мури”, в просторі між колишнім кінотеатром “Росія”, вулицями Магістратською, Соборною та центральним мостом через річку Південний Буг, з виглядом на острів Кемпа. Саме тут і відбувалися події у 1651 році. Кращого місця для пам’ятника захиснику Вінниці Івану Богуну годі шукати, — вважають ініціатори заходу.

Виготовлено та встановили камінь з білого пісковику за благодійні пожертви учасників ініціативної групи з вшанування пам’яті Івана Богуна. На одній стороні каменю можна побачити напис: “Цей камінь є символом волі вінничан встановити на цій площі пам’ятник оборонцю нашого краю, Вінницькому полковнику Івану Богуну. Громада м. Вінниці. 23.05.2021“, а також відтворено герб Івана Богуна з його печатки.

– На зворотній стороні каменю змальовано традиційні звичаєві символи та орнаменти, які відомі в Україні з часів Трипілля, Черняхівської культури, періоду Русі-України та 19 століття, вінницькі традиційні народні елементи. Це свідчить про безперервність буття і розвитку українського народу на рідній землі протягом тисячоліть, — додають у дописі.

 

Присутні на заході громадяни хвилиною мовчання вшанували Івана Богуна та його козаків, а також усіх героїв, які полягли за волю України у різні епохи, в тому числі Козаччини та сучасної російсько-української війни. Крім того, ініціативна група ухвалила звернення до вінницького міського голови Сергія Моргунова та депутатів Вінницької міської ради з вимогами: розглянути та ухвалити рішення про встановлення пам’ятника Івану Богуну на місці перед колишнім кінотеатром “Росія”, а також гарантувати фіксацію цього рішення в концепції комплексної забудови цієї земельної ділянки, ініціювати проведення спільно з Вінницькою обласною державною адміністрацією конкурсу на визначення кращого проекту майбутнього пам’ятника Івану Богуну згідно з вимогами чинного законодавства України.

Фото з Facebook-спільноти “Збудуємо перший у Вінниці пам’ятник Івану Богуну

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.