У Вінниці встановлюють 22-метрову “Ейфелеву вежу” з фонтаном. ФОТО

16:01
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці на розі вулиць Київська та Стрілецька встановлюють 22-метрову репліку Ейфелевої вежі з фонтаном. У Департаменті архітектури кажуть, що проведуть перевірку з приводу того, що це, як це там з’явилося, і на підставі чого.

Кілька днів тому у Вінниці почали споруджувати металеву конструкцію “Ейфелевої вежі”. Вочевидь вона буде частиною вхідної групи до житлового комплексу “Комфорт”, що по вул. Стрілецька, 1. Втім, на візуалізації цього комплексу ні вежі, ні фонтану немає.

 

 

 

Візуалізація ЖК – gradostroi.com.ua

Візуалізація ЖК – gradostroi.com.ua

За телефоном, розміщеним на сайті фірми забудовника, нам повідомили що цю “Ейфелеву вежу” встановлюють ті, хто викупив частину комерційних приміщень.

Я про вежу вам нічого не розповім, тому що це не наша фірма робить. Я можу вам сказати повний розклад по квартирах це моя робота, – розповіла працівниця будівельної компанії. – Я взагалі комерційними приміщеннями не займаюся, але там багато комерції має бути: два поверхи по Київській і один поверх по Стрілецькій. Що саме там має бути, я такої інформації не маю і не надаю. Це люди, які викупили комерцію, вони собі роблять якусь фонтанну площу, очевидно.

 

 

 

 

Ми намагалися дізнатися у Департаменті архітектури та містобудування, хто з підприємців чи фірм споруджує “Ейфелеву вежу” по Стрілецькій, 1, а також що саме мають розташувати у комерційному приміщенні, до якого роблять цю вхідну групу.

Євген Совінський, перший заступник директора департаменту головний архітектор міста, пояснив, що оскільки об’єкт ще не зданий в експлуатацію, відповідальність за нього зараз несе одна особа забудовник.

Для того, щоб розуміти, що це за об’єкт, треба для початку його класифікувати. Цієї класифікації на сьогодні у забудовника немає… І зараз ми починаємо з ним вести, скажімо так, переговори з приводу того, що це, як це там з’явилося, і на підставі чого? Він сказав, що в нього є документи. Ми зобов’язали його пред’явити ці документи, і у середу з цього приводу буде нарада, – зазначив Євген Совінський.

 

На те, що працівниця фірми-забудовника у коментарі Vежі сказала, що “Ейфелеву вежу” споруджують “люди, які викупили комерцію”, Євген Совінський відповів, що наразі це сфера відповідальності забудовника, тому Департамент вимагає документи саме від нього.

Вони ці документи нам нададуть, і тоді ми зможемо дати цьому всьому правову оцінку. Тому що вони отримували своє АПЗ  (архітектурно-планувальне завдання – авт.) ще в 2006 році. Коли вони нададуть підтвердження тому, що вони після цього погоджували, побачимо, чи є там якийсь об’єкт доброустрою, і тоді будемо приймати рішення, – зазначив Євген Совінський.

 

 

Також Євген Совінський зазначив, що забудовнику запропонували поки що роботи зупинити. Але сьогодні ми застали працівників, які продовжували монтувати споруду.

Чоловіки розповіли, що “Ейфелева вежа” 8,7 метра у ширину (в основі) і буде майже 22 метри у висоту (від землі). Також під нею буде розташований фонтан, адже сама споруда розміщена на основі великої бетонної чаші, яку пізніше заповнять водою. Наразі роботи тривають: саму конструкцію вежі ще планують пофарбувати, а фонтан облицювати.

Тим часом у соціальних мережах цю споруду вже розкритикували та охрестили кітчевою (термін для означення низькоякісного предмета масової культури, сучасного псевдомистецтва, творів, яким бракує смаку – uk.wikipedia.org).

 

 

 

“Ейфелеві вежі” в Україні

Зауважимо, що встановлення “Ейфелевих веж” в Україні дуже поширене явище.

Наприклад, днями таку встановили на території Державного університету “Житомирська політехніка”. Щоправда, робітники її називають вежею-вишиванкою через орнамент.

 

Репліка Ейфелевої вежі на території КНТЕУ:

Фото – stat.knute.edu.ua

Репліка Ейфелевої вежі у Харкові:

Фото – compass-tour.com.ua

Репліка Ейфелевої вежі у Кам’янці-Подільському:

Фото – depo.ua

Репліка Ейфелевої вежі у Полтаві:

Фото – 0532.ua

Репліка Ейфелевої вежі в Умані (Черкаська область):

Фото – Олеся Немеш

Репліка Ейфелевої вежі у Зарічанському лісгоспі (житомирська область):

Фото – пресслужба Житомирського ОУЛМГ

 

Репліка Ейфелевої вежі в Одесі:

Фото – culturemeter.od.ua

За повідомленням видання “Культурометр”, станом на 2016 рік в Одесі було 4 репліки цієї споруди.

 

Репліка Ейфелевої вежі в Тернополі:

Фото – teren.in.ua

Ейфелева вежа у Парижі (Франція):

Фото – miro.medium.com

Фото – exploringbeings.com

Ейфелева вежа архітектурна пам’ятка Парижа, розміщена на Марсовому полі, символ сучасної Франції. Вежу названо на честь її конструктора Густава Ейфеля. Сам Ейфель називав її “300-метровою вежею”. Вона була зведена як тимчасова споруда для ознаменування сторіччя з дня початку Французької революції та до відкриття паризької Всесвітньої виставки 1889 року, що символізувала багатство і незалежність Франції. Вежу збирались розібрати через деякий час після завершення виставки, але завдяки уже встановленим там радіоантенам, це рішення було скасоване. Відтоді Ейфелева вежа стала найвідвідуванішою і найбільш фотографованою туристичною пам’яткою світу. Щорічно вона приймає понад 6 мільйонів відвідувачів (джерело uk.wikipedia.org).

Фото автора

Читайте також: На Тяжилові встановили корабель-клумбу «Мрія» з червоними вітрилами. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.