× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці вперше покажуть оперу-реквієм «IYOV» від Влада Троїцького

10:16
Автор: Олеся Яненко

18 жовтня в якості спецподії фестивалю Air GogolFest 2019 у Вінниці презентують оперу-реквієм «IYOV», створену за книгою Йова зі Старого Заповіту з використанням латинських сакральних текстів та звуків препарованого роялю.

Як повідомляють організатори Air GogolFest, у перший день фестивалю відбудеться презентація “містично-театрального дійства” під назвою «IYOV» від режисера Влада Троїцького та композиторів музично-театральної формації NOVA OPERA Романа Григоріва та Іллі Разумейка

«IYOV» – це містерія народження нового звуку всередині препарованого рояля, на межі можливостей людського голосу. Драматургію музичного перформансу засновано на контрастній компіляції речитативів (у них використані фрагменти з українського перекладу книги Йова) та композицій, написаних на латинські тексти Реквієму. Музичним відкриттям твору стало використання препарованого роялю. Завдяки нетиповим прийомам гри та використанню ударних інструментів він перетворюється на справжній симфонічний оркестр, а часом навіть на генератор електронних звуків, — пишуть у прес-релізі організатори фестивалю.

Опера створена за книгою Йова зі Старого Заповіту з використанням латинських сакральних текстів. “Книга Йова – це не лише розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Пронизлива повість про страждання, що перетворюється на оду життю. Цей твір особливо актуальний у світі саме зараз, адже безмежна віра Йова не лише дарує надію, а й повертає все втрачене під час випробувань” – розповідають організатори фестивалю.

У 2018 році опера-реквієм «IYOV» увійшла до ТОП-10 найкращих сучасних опер світу за версією міжнародного конкурсу The Music Theatre NOW (того року участь у конкурсі взяли 436 учасників із 55 країн.) Проєкт було вперше представлено на головній сцені фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST у вересні 2015 року. Оперу «IYOV» вже встигли презентувати у Китаї, Австрії, США, Данії та Польщі. Оперу-реквієм «IYOV» також було виконано у Віденській філармонії, Македонській національній опері та 5 разів на фестивалі сучасної опери PROTOTYPE у Нью-Йорку. 

Опера-реквієм «IYOV» розпочнеться 18 жовтня о 20:00 на території вінницького заводу “Кристал” (вулиця 600-річчя, 21) у перший день фестивалю Air GogolFest 2019. Квиток на оперу можна купити за ЦИМ посиланням, його вартість стартує від 200 гривень. Кількість місць на подію обмежена.

UPD: організатори змінили локацію, тож оперу-реквієм покажуть у Вінницькому коледжі культури і мистецтв (вул. Симона Петлюри, 40). Все решта залишилося незмінним. 

Виконавці опери: Мар’яна Головко (сопрано), Анна Кірш (сопрано), Олександра Мельє (мецо-сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон), Євген Рахманін (бас), Тетяна Троїцька (голос), Жанна Марчінська (віолончель), Андрій Надольський (ударні), Ілля Разумейко (рояль), Роман Григорів (диригент).

Нагадаємо, цьогоріч міжнародний фестиваль сучасного мистецтва Air GogolFest відбудеться у Вінниці упродовж 18-20 жовтня на території заводу «Кристал». Фестиваль відбувається у рамках проекту GogolFest Inoculation – нового проекту від команди фестивалю ГогольFest, метою якого є згуртувати міста в Україні за допомогою мистецтва та здійснити мрію про «нову Україну».

Читайте також: Стало відомо, коли і де відбудеться цьогорічний AIR ГОГОЛЬFEST

Читайте також: Поплавський як символ культури: засновник «ГогольFest» розповів, як не загубитися на мистецькій мапі України. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.