У Вінниці влаштують онлайн-зустріч про життя міста в роки окупації під час Другої світової війни

7:45
Автор: Vежа
Become a Patron!

Цієї п’ятниці, 8 травня, «Центр історії Вінниці» запрошує дистанційно відзначити День пам’яті та примирення та дізнатися більше про те, як жила Вінниця в роки окупації.

Співробітниця «Центру історії Вінниці» Марія Куряча влаштує онлайн-розмову «Дорога (не)життя». Вона відбудеться 8 травня о 18:00 на сторінці у Facebook.

Таким чином запрошують у День пам’яті та примирення дистанційно відвідати Меморіал-поховання страчених військовополонених у 1941-43 роках. Також можна буде дізнатись про окупаційну Вінницю, яка має що розповісти про себе: свої травми, образи та велику жагу до життя.

– Мережева зустріч присвячена пам’яті жертв, свідків та всіх нас, хто пізнає історію Другої світової з книг і фільмів, та кого вона «наздоганяє» й досі, – йдеться в анонсі заходу.

Протягом онлайн-розмови можна буде дізнатися, які вінницькі особливості окупації та чому Вінниці вдалося відновитися за декілька років. Також розкажуть про основні проблемні питання та постаті цього періоду у Вінниці та де, знаходяться відомі й не дуже пам’ятні місця війни. А ще спробують зрозуміти, чи пам’ятаємо ми зараз травми війни, або уникаємо цих питань.

Читайте також: Вінницькі історики долучаться до онлайн-дискусії про «Перший Зимовий похід Армії УНР»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.