× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці влаштують дводенний лицарський турнір на честь Максима Шимка

13:39
Автор: Юлія Плахтій

Протягом двох днів, 20 та 21 жовтня, у Вінниці триватиме лицарський турнір за правилами історичного середньовічного бою, який вже другий рік поспіль буде присвячено пам’яті загиблого вінничанина, Героя Небесної Сотні Максима Шимка, який також був членом клубу історичної реконструкції “Білий вовк”.

Про це під час прес-конференції сьогодні розповіли матір Максима, Зоя Кузьменко, а також Ольга Грабовська (представниця клубу історичної реконструкції “Аркона”), Любомир Поп’юк (представник Командування ПС ЗСУ) та Катерина Бевзюк (представниця ГО “Родинна турбота”).

 

20 жовтня триватимуть відбіркові бої: на території школи №13, де колись навчався Максим Шимко, будуть відібрані учасники лицарських поєдинків, які цього разу будуть проводитись за наступними категоріями: одиночні бої серед чоловіків та жінок, командні бої – три на три серед жінок та п’ять на п’ять серед чоловіків.

З 14:00 до 17:30 відбуватимуться поєдинки у номінації «Щит-меч», а з 18:00 до 19:30 – групові лицарські бої. Вже наступного дня, 21 жовтня, розпочнеться головне дійство. Так, спочатку о 10:00 на Майдані Небесної Сотні відбудеться концерт військового оркестру, а військовий капелан освятить пам’ятник  Героям.

Після цього, звідти учасники вирушать маршем у бік колишнього кінотеатру “Росія”, де о 12:00 після урочистого відкриття фестивалю розпочнуться лицарські турніри.  Зокрема з 12:30 до 15:00 – поєдинки у номінації «Щит-меч», а з 15:20 до 18:30 – групові лицарські бої. У випадку поганої погоди змагання будуть відбуватися на другому поверсі СКВЦ «Блок-пост Підкова». Номінація “Щит-меч” на турнірі буде включена до всеукраїнського рейтингу Ukrainian Medieval Fighting.

– Приблизно о 19:00 розпочнеться концерт рок-фолк гурту “Fram”, українсько-білоруського, – розповідає Ольга Грабовська.

– Один з музикантів гурту, коли були події на Майдані, взяв Прапор України і ходив по Червоній площі в Москві і на волинці грав Гімн України, – додає Зоя Кузьменко. – Хороший гурт.

– Минулого року на цей фестиваль приїхало багато учасників, цього року очікується ще більше, – каже Ольга Грабовська. – Найбільше – з різних клубів реконструкторів Києва, а ще з одного із найстаріших клубів Одеси, також очікуються лицарі з Житомира та Кривого Рогу. Нині відомо, що загалом їх буде близько 50 осіб, проте, думаю, до фестивалю буде нараховуватись більше.

Читайте також: В пам’ять про Майдан: у Вінниці відбувся лицарський турнір на честь героя Небесної Сотні 

Ольга Грабовська повідомила, що на фестивалі будуть найсильніші бійці України зокрема з київського клубу “Айнабера” та одеського “Тангар”. Останній відомий однією з найсильніших жіночих команд, яка посіла друге місце на чемпіонаті в Італії.

Окрім того, за словами Любомира Поп’юка, фестиваль відбуватиметься під егідою Всеукраїнської акції “Потяг Єднання Труханівська Січ”, який 20-21 жовтня прибуває до Вінниці.

– Максим завжди хотів, щоб у Вінниці був повноцінний лицарський турнір, – каже матір загиблого Героя. – Поки знаю, що у Києві буде музей під відкритим небом, на Трухановому острові виділено 10 гектарів для локацій, де буде відтворена історія України і всі заходи носитимуть ім’я Максима Шимка. Він був козаком четвертої козацької сотні і на Трухановому острові козаки з цієї сотні організували Труханівську Січ. У нас є мрія, щоб у Вінниці теж був такий музей, де діти можуть наприклад пофехтувати, відвідати майстер-класи з гончарства чи з пошиття середньовічних костюмів.

Про те, яким був минулорічний фестиваль, присвячений Максиму Шимку, можна почитати за цим посиланням.

Фото автора та з архівів Vежі

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.