У Вінниці влаштували вакцинацію мешканцям “Подільського зоопарку”. ФОТО

19:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

У “Подільському зоопарку” вакцинували усіх теплокровних тварин. Не вакцинували лише малюків, які не досягли місячного віку.

На фейсбук-сторінці закладу повідомили, що це було планове щеплення від сказу, яке роблять тваринам щороку навесні.

Лілія Романенко, ветеринарна лікарка “Подільського зоопарку” розповіла, що вакцинація – завжди стрес для тварин, тому їхня поведінка в такій ситуації завжди непередбачувана. А оскільки в “Подільському зоопарку” не використовують снодійні препарати під час щеплень (не кожен препарат сумісний з вакциною), то сьогодні, наприклад, тварини опирались і навіть тікали.

Введення вакцини – це навантаження на імунну систему і печінку тварини. Якщо застосовувати перед вакцинацією снодійні препарати, то навантаження на організм тварини буде подвійним, – зауважила Лілія Романенко. – Тому тварин, яких можна зловити, які йдуть до рук, вакцинуємо ін’єкційно. Для вакцинації великих теплокровних тварин використовується шприцемет, для введення діючої речовини на відстані.

Також, зі слів ветеринарної лікарки, у “Подільському зоопарку” використовують вітчизняну вакцину, яка гарно себе зарекомендувала і дає стійкий імунітет.

Повідомляється також, що аби не створювати стресову ситуацію для тварин двічі, разом з вакцинацією проти сказу у зоопарку триває обробка тварин від екто- і ендопаразитів. Тобто, тварин миють спеціальним розчином з метою профілактики розмноження кліщів, бліх і вошей.

– За два тижні до проведення щорічної вакцинації тваринам проведено і дегельмінтизацію. Крім того, всім птахам зоопарку зробили щеплення проти хвороби Ньюкасла, яку ще називають “псевдочумою” або “псевдогрипом”. Це також планова щорічна вакцинація, після якої протягом року птахи мають імунітет проти цієї недуги, – повідомили у “Подільському зоопарку”.

Фото – zoopark.vn

Читайте також: На Вінниччині створили зоопарк на місці колишнього сміттєзвалища. ВІДЕО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.