У Вінниці відремонтують ще одну пам’ятку архітектури

15:31
Автор: Vежа

“Житловий будинок залізничників”, який є пам’яткою архітектури місцевого значення планують відреставрувати. Депутати міської ради під час сесії минулої п’ятниці проголосували за виділення коштів на виготовлення проектної документації.

Про це йдеться на сайті міської ради. Житловий будинок, розташований за адресою вулиця Замостянська, 27 є пам’яткою архітектури місцевого значення. Виготовлення проектної документації, яке стане першим кроком до відновлення будівлі, розпочнеться в наступному році.

Будинок звели в 1946-1947 роках. Раніше там була Вознесенська церква, побудована в 1911 році за проектом вінницького архітектора Григорія Артинова. В 1929 році храм припинив своє існування. Радянська влада переобладнала приміщення під кінотеатр. Під час звільнення Вінниці від німецьких військ в 1944 році в будівлю влучила авіаційна бомба.

“Житловий будинок залізничників” будували за проектом організації “Облпроект” під керівництвом тодішнього головного архітектора області Анатолія Крейчі.

Житловий будинок на розі проспекту Коцюбинського та вулиці  Замостянської є одним із найважливіших містобудівних акцентів цього району. Г-подібної конфігурації в плані, триповерховий з чотириповерховою кутовою частиною, яка підкреслює місце розташування на розі вулиць, оформлений з дотриманням класичних пропорцій. Фасади з боку вулиць оформлені по першому поверху рустуванням, з другого поверху прикрашені еркерами. Перший поверх займають приміщення комерційного призначення, – йдеться у повідомленні міської ради.

Відповідно до рішення міської ради, загальна вартість реставраційних робіт (в тому числі проектні роботи) становитиме 500 тисяч гривень.  

Фото: ВМР