× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці відкрився VI “Подільський Давос”. ФОТОРЕПОРТАЖ

14:34
Автор: Андрій Качор

Десятки імпозантних і вочевидь, заможних чоловіків переважно в чорних костюмах, ділові жінки в ділових і не дуже, сукнях, великі чорні фургони з дипломатичними номерами. Такі ж чорні “Мерседеси” з номерами “козирними”, кілька американських “тесл”, скромні “тойоти” і багато поцілунків ще перед входом в тому числі між чоловіками – так сьогодні у Вінниці розпочався інвестиційний форум, який його організатори вже називають “Подільським Давосом”

Шостий Міжнародний інвестиційний форум “Вінниччина – бізнес в центрі України” відкрився сьогодні, 7 вересня у приміщенні Вінницької обласної філармонії. На нього прибули понад 150 делегацій з різних країн та українських міст, представники дипломатичних корпусів і безпосередньо посли, урядовці з командами, учасники ТОП-10 найбагатших людей України, велика делегація з Китаю, яка приваблювала до себе особливу увагу. Очікується участь у форумі й прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, який сьогодні перебуває з візитом на Вінниччині.

Перед початком форуму топ-чиновники регіону дали короткий брифінг для преси.

– Цей захід проходить в ідентичному форматі, як і економічний форум в Давосі. Передусім це має бути майданчик для дискусій, під час яких ми маємо прийняти певні рішення для розвитку всього регіону, – сказав голова ОДА Валерій Коровій.

Сергій Моргунов, не міг не відзначити, що форум відбувається напередодні Дня Вінниці та принагідно запросив усіх на завтрашнє святкування.

– Ми зараз живемо у дуже конкурентному середовищі, тож і для Вінниці, і для регіону вцілому потрібно динамічно розвиватися. Нам є вже що показати потенційним інвесторам: сьогодні, зокрема, ми відкриваємо великий завод UBC-group на території Вінницького індустріального парку, – сказав мер Вінниці.

Водночас голова обласної ради Микола Олійник єдиний, хто конкретизував, про що саме зокрема сьогодні говоритимуть на форумі. Так, однією з пріоритетних тем стане питання розвитку місцевого аеропорту.

 

Як повернути кадри на Вінниччину?

Відкривали форум виступом Валерія Коровія: традиційно, він спочатку перерахував основні економічні переваги Вінниччини: лідерські позиції у виробництві сільськогосподарської продукції, друге місце в Україні за рівнем реальних зарплат, третє місце – за індексом споживчих цін. Окрім того Вінниччина лишається лідером за кількістю наданих адміністративних послуг: за кілька років ця цифра зросла втричі.

Ще одна перевага – зміна структури експорту: Коровій зазначив, що експорт до Росії зменшився в десять разів – з 30% до 3%. А ось головною проблемою голова ОДА вважає  відтік кадрів з Вінниччини і проблему з їхнім поверненням назад:

– Давайте говорити чесно: український бізнес був адаптований до неконкурентного ринку праці. І коли цей ринок розширився – українські компанії виявилися не готові до такої конкуренції. Нам нічого не лишається: або підвищувати зарплату до рівня зарплати в ЄС, або модернізувати виробництво, щоб скоротити чисельність робочої сили.

За словами Коровія, робоча сила в регіоні є, але змінюється її структура – на це багато підприємств поки не готові реагувати. Водночас відбувається стрімка “стихійна урбанізація”: люди з сіл масово їдуть жити до Вінниці, тому що в селах не знаходять подібних умов для праці та життя:

– Сільське населення сьогодні купує житла у Вінниці на 50% більше, ніж самі вінничани. Тому що ми нічого не можемо подібного запропонувати в сільській місцевості.

 

“Хрущов би нами пишався!”

Водночас Валерій Коровій зазначив, що вже наступного року нарешті буде реконструйована злітна смуга аеропорту і це “змінить все”. Ще з плюсів – зменшення питомої ваги сировини в експорті товарів.

– У нас невдовзі відкриються два великих елеватора… І я можу сказати, що Вінницька область невдовзі стане європейським лідером у виробництві кукурудзи. Ось там, може, Хрущов на нас дивиться і пишається нами. Ми через 50 років зробили те, про що він мріяв, – сказав голова Вінницької ОДА.

Окрім того Валерій Коровій пообіцяв, що до кінця 2019-го року буде завершено капітальний ремонт магістральних доріг М-12 і М-21, що, на його думку, “кардинально змінить ситуацію в логістсичній сфері регіону”.

 

Кількість іноземних туристів до Вінниці зросла вшестеро

Наступним слово взяв міський голова Вінниці Сергій Моргунов, який презентував Маркетингову стратегію Вінниці. Він згадав, як у 2010-му році, коли вінницька команда мріяла, яким буде місто в 2010-му, тоді дуже дивно сприймалася теза про Вінницю, як “місто усміхнених і позитивних людей”. “Важливо зараз у людях змінити ставлення до міста, припинити розцінювати Вінницю як провінційне місто”, – вважає міський голова.

За його словами, попри багато існуючих проблем, Вінниця зробила неабиякий ривок в плані розвитку соціальної інфраструктури, транспорту, підвищення рівня життя. Водночас місто продовжують вважати “містом одного дня” у туристичній сфері, зокрема через нерозвиненість відповідної інфраструктури: малої кількості готелів і ресторанів. У той же час, завдяки відновленню повноцінної роботи аеропорту, кількість іноземних туристів, що прилітають до Вінниці з 2015-го року зросла у шість разів з 3,4 тисяч в 2015-му році до 18,2 тисяч у 2017 році.

– Ми маємо позбавитися “синдрому провінційного міста”: ми виховуємо і ідеологічно пояснюємо людям, що тільки від нас залежить, якою буде Вінниця. Ніхто не приїде з Києва чи Чернівців не наведе тут лад, окрім нас.

Після вітальних промов розпочалася перша панельна дискусія на форумі, зокрема за участі очільника МХП Юрія Косюка, керівника групи радників Прем’єр-міністра України Івана Міклоша, народних депутатів, представників іноземних корпорацій та інших.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інші новини

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.