У Вінниці відкрили Центр ветеранського розвитку

18:38
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні, 19 липня, відкрили другий в Україні Центр ветеранського розвитку. Він функціонуватиме на базі Вінницького національного технічного університету.

Як йдеться на сайті Вінницької ОВА, Вінниччина – у четвірці пілотних регіонів, де втілюють проєкт з впровадження інституту помічника ветерана. До проєкту загалом буде залучено шість міст в області: Вінниця, Хмільник, Жмеринка, Могилів-Подільський, Козятин і Гайсин.

Центр ветеранського розвитку – це проєкт Мінветеранів на виконання плану заходів на 2023—2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору на період до 2030 року, що реалізується за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.

Зазначається, що сьогодні на посаду помічника ветерана подано було вже 43 заявки. Надалі обраних кандидатів очікує навчання, щоб вони отримали необхідні навички для роботи із захисниками. Відомо, що до повномасштабного вторгнення в області налічувалося близько 19 тисяч ветеранів.

Як зазначив перший заступник Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун, захисники, які повернуться з фронту, мають знати про існування особистого помічника, який допоможе у вирішенні їхніх питань. Так, посадовець сказав, що система переходу від військового життя до цивільного буде передбачати декілька етапів, від скринінгу (визначення необхідного лікування для повного оздоровлення військового) до здобуття освіти і працевлаштування.

За словами народної депутатки Ірини Борзової, після перемоги близько 1,5 млн захисників будуть потребувати підтримки та уваги, в тому числі й члени їхніх родин.

Своєю чергою, Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та заступник Вінницького міського голови Галина Якубович подякували всім, хто долучився до реалізації зазначеного проєкту та висловили сподівання в ефективності цієї програми, яка полегшить процес адаптації ветеранів до цивільного життя.

– Зауважимо, що відкриття Центру ветеранського розвитку на базі Вінницького національного технічного університету є невипадковим. Як зазначив ректор навчального закладу Віктор Біліченко, з 2015 року колектив працює за програмою “Україна – Норвегія”. За цей час вдалося підготували близько 500 випускників. Це ветерани та члени їхніх сімей. Під час заходу представник Міжнародної організації з міграції Ніколас Вільфред додав, що МОМ готова до подальшої співпраці. Організація активно долучилася до відкриття Центру ветеранського розвитку, надавши необхідну техніку для його облаштування за вимогами доступності. Це також дозволить ветеранам легше пройти період адаптації, – підсумовують у Вінницькій ОВА.

Фото – з сайту Вінницької ОВА

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.