У Вінниці відкрили регіональне представництво Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими – Консультаційний центр Центрального регіону. У ньому, зокрема, працюють юристи, психологи та консультанти, які надаватимуть допомогу сім’ям зниклих безвісти військовослужбовців і сім’ям тих, хто загинув.
Як повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ), мета Центру – надання інформаційно-консультативної та необхідної профільної підтримки сім’ям полонених та зниклих безвісти військовослужбовців.
Зазначено, що фахівці Консультаційного центру пройшли навчання у громадській приймальні при Координаційному штабі в Києві.
До Координаційного центру саме Центрального регіону зможуть звертатися мешканці п’яти областей. Так, керівник Робочої групи Координаційного штабу Андрій Юсов зазначив, що відтепер близькі та родичі військовополонених та зниклих безвісти за особливих обставин, які проживають у Вінницькій, Житомирській, Чернівецькій, Хмельницькій та Черкаській областях, зможуть отримати всі необхідні послуги без далеких поїздок.
Координаторкою Консультаційного центру Центрального регіону Координаційного штабу призначено депутатку Вінницької міської ради Юлію Приймак. Вона зазначила:
– Наша головна місія – повернення та обмін українських військових та цивільних з полону. У нас працюють юристи, психологи та консультанти, які надаватимуть допомогу сім’ям зниклих безвісти військовослужбовців і сім’ям тих, хто загинув. Ми залучили представників військових та силових структур: це СБУ, прокуратура, поліція, військкомати та Сили оборони, – цитують Юлію Приймак.
Зазначено, що під час презентації роботи Консультаційного центру Центрального регіону також були присутні Голова Вінницької обласної ради В’ячеслав Соколовий, вінницький міський голова Сергій Моргунов, очільники обласних управлінь та відомств, представники яких увійшли до складу Консультаційного центру.
– Ми підтримуємо цю важливу ініціативу, – каже міський голова Вінниці. – Я думаю, що всі пам’ятають, як у нас були сльози на очах, коли з полону звільняли наших Героїв. Цю роботу варто продовжувати. І міська рада, зі свого боку, виділяє відповідний ресурс на роботу даного Консультаційного Центру.
Яку допомогу можна буде отримати в Центрі
Фахівці Консультаційного центру допоможуть рідним та близьким оборонців України, які потрапили в полон або зникли безвісти за особливих обставин, отримати:
– інформацію щодо юридичних та процедурних питань, пов’язаних з перебуванням воїна у полоні;
– консультації щодо державних соціальних зобов’язань, гарантованих у випадку потрапляння в полон;
– психологічну підтримку тощо.
Зазначено, що після відкриття Південного та Центрального консультаційних центрів Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими продовжить розгортати регіональні представництва. Вони пришвидшують допомогу сім’ям та близьким військовополонених та зниклих безвісти за особливих обставин.
Контакти Консультаційного центру Центрального регіону:
Отримати консультацію у Консультаційному центрі Центрального регіону можна буде телефоном або записавшись на особисту зустріч.
Телефон приймальні: 0 800 200 606
Час роботи: з 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю
Адреса Консультаційного центру Центрального регіону: 21000, м. Вінниця, вулиця Театральна, 15 (прийом за попереднім записом).
***
Нагадаємо, раніше під час сесії Вінницької міської ради прийняли рішення, яким передбачено відкриття Консультаційного центру Центрального регіону Координаційного штабу з питань поводження з полоненими. Як зазначав міський голова, влада виділяє необхідний ресурс на проведення косметичних робіт для створення належних умов роботи центру. Також у Вінницькій міській раді уточнили, що зокрема кошти підуть на транспортні послуги, енергоносії, відшкодування місячного фонду заробітної плати працівників.
Фото – Телеграм-каналу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, головне ілюстративне фото – delo.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.