У Вінниці відкрили меморіальну дошку народному артисту України Віталію Газінському. ФОТО

11:42
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Віталій Газінський заснував академічний міський камерний хор «Вінниця» й брав активну участь у мистецькому житті Вінниці впродовж свого життя, яке обірвалось у 2019 році. Тепер на його честь у Вінниці відкрили меморіальну дошку. 

Символічний скрипковий ключ встановили на будівлі Спілки художників України сьогодні, 17 травня. Саме там й нині проводить репетиції хор «Вінниця», який Віталій Газінський заснував у 1984 році. Про це повідомляють на Facebook-сторінці міського голови Сергія Моргунова.

 

– Знаково, що ця подія відбулась напередодні першого Міжнародного фестивалю хорового мистецтва його імені. Народний артист, професор Віталій Газінський залишив вагомий слід у мистецькому житті нашого міста. Вінницький хор його імені – це культурна візитівка міста, гордість нашої громади. Важливо, що улюблену справу Віталія Івановича продовжують його численні учні, а також родина. Він завжди живий – у музиці. Світла пам’ять Вам, Віталію Івановичу, — йдеться у дописі.

 

 

Додають, що з часу свого заснування, академічний міський камерний хор «Вінниця» здобував чимало нагороду на міжнародних конкурсах, колектив також виступав перед півмільйонною аудиторією у Ватикані та отримав благословення Понтифіка. У пам’ять про свого засновника тепер хор має ім’я Віталія Газінського.

Фото з Facebook-сторінки Сергія Моргунова

Читайте також: Завтра у Вінниці прощатимуться з керівником хору “Вінниця” Віталієм Газінським

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.